reklama
 
 

Elizabeth Banksová kritizovala Stevena Spielberga za to, že netočí se ženami. A pak se omluvila

18. 6. 2017
Americká herečka a režisérka Elizabeth Banksová se na svém Twitteru omluvila za komentář, který pronesla při přebírání ceny na každoroční společenské akci Women in Film. V něm chybně prohlásila, že Steven Spielberg nikdy nenatočil film s ženskou protagonistkou. Režisér je ovšem autorem filmu Purpurová barva, ve kterém ztvárnila hlavní roli Whoopi Goldbergová.

Elizabeth Banksová se veřejně omluvila za prohlášení ke Stevenu Spielbergovi, které pronesla při přebírání ceny za celoživotní dílo na společenské akci Women in Film (Ženy ve filmu) + Lucy Awards. Kritizovala jej za to, že nikdy nenatočil film, v němž by v hlavní roli vystupovala žena.

"Byla jsem na Indiana Jonesovi a Čelistech a na každém filmu, který kdy Steven Spielberg natočil. Mimochodem, nikdy neudělal snímek s ženskou protagonistkou," řekla na večeru Banksová. 

Toto tvrzení okamžitě vyvrátilo publikum, které volalo, že je Spielberg autorem filmu Purpurová barva, v němž hrála hlavní roli Whoopi Goldbergová. Na to Banksová odpověděla: "To režíroval?" Načež jiný hlas z publika chybně oznámil, že ne. Herečka a režisérka ještě dodala: "Aha, takže mám pravdu."

Banksová nyní na svém Twitteru vydala prohlášení, v němž se omlouvá Spielbergovi a všem, které její slova urazila. "Své vyjádření jsem špatně zaobalila. Chci pro začátek jasně říct, že beru plnou zodpovědnost za to, co jsem řekla, a omlouvám se."

Poté upřesnila, proč si na Purpurovou barvu nevzpomněla. "Když jsem mluvila, myslela jsem na nedávné filmy, které Steven režíroval, nebylo mým cílem snížit význam ikonické Purpurové barvy."

Herečka a režisérka se se Spielbergem setkala při natáčení filmu Chyť mě, když to dokážeš z roku 2002, v němž hrála menší roli. Mezi další režisérovy projekty s hlavní ženskou rolí patří Sugarlandský expres (1974) a Obr Dobr (2016). Spielberg navíc právě natáčí film The Papers s Meryl Streepovou.

autor: | 18. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama