Fila: Dokument o fotbalovém klubu se zvrhnul. Vzniklo dílo, které nemá obdoby

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
9. 5. 2020 6:25
Původně měla dokumentární série Netflixu nazvaná Dycky Sunderland zachytit návrat slavného klubu do anglické Premier League. Nakonec z toho byl pád na dno. V rámci sportovních dokumentů jde o unikát. "Nikde neuvidíte takovou míru zklamání a nenaplněných očekávání," říká filmový kritik Kamil Fila. Podle něj jde o jeden z momentálně nejlépe hodnocených seriálů všech dob.
Původně měla dokumentární série Dycky Sunderland zachytit návrat slavného klubu do anglické Premier League. Nakonec z toho byl pád na dno. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy