Dva filmy a dost! Quentin Tarantino ohlásil konec kariéry

Kultura Kultura
11. 11. 2014 17:08
Slavný režisér odhalil své budoucí plány. Chystá se končit s kariérou po deseti filmech.
Quentin Tarantino.
Quentin Tarantino. | Foto: Reuters

Praha – Na probíhajícím American Film Marketu v Kalifornii režisér Quentin Tarantino prezentoval svůj novým film distributorům z celého světa. Představil svůj záměr uvést The Hateful Eight v 70milimetrové verzi, čímž chce lidem připomenout, že takový zážitek sledování filmů v televizi nebo telefonu nenabízí.

V rámci moderované diskuse učinil zásadní prohlášení týkající se jeho kariéry: „Nevěřím, že byste měli zůstat na scéně do té doby, než vás lidi prosí, abyste odešli. Líbí se mi představa nechat je chtít trochu víc. Myslím si, že režie je hra mladých, a líbí se mi představa, že můj a první a poslední film jsou propojeny pupeční šňůrou.“

Na toto prohlášení ihned reagoval Kurt Russell zpochybněním a Samuel L. Jackson dodal, že Tarantino by nevěděl, co si kromě režírování počít. Režisér odpověděl, že svůj plán myslí vážně a že se hodlá věnovat psaní knih a her.

„Líbí se mi, že skončím po deseti filmech, takže po tomto mě čekají ještě dva,“ prohlásil režisér. „Není to vytesáno do kamene, ale je to plán. Když se dostanu k desátému, odvedu s ním dobrou práci a nepodělám to, tak to zní jako dobrý způsob, jak ukončit starou kariéru.“

Osmým celovečerním filmem Tarantina bude western The Hateful Eight, u nějž se v posledních dnech potvrdilo nabité obsazení, ve kterém figurují Channing Tatum (Jump Street 22), Samuel L. Jackson (Captain America: Návrat prvního Avengera), Michael Madsen (Kill Bill 2), Bruce Dern (Nebraska), Tim Roth (Grace, kněžna monacká) nebo Zoë Bell (Nevědomí).

Natáčení začne v lednu 2015, premiéra zatím nebyla stanovena. Tarantino je i autorem scénáře stejně jako u všech svých dosavadních filmů, mezi které patří např. Nespoutaný Django (2012) nebo Hanebný pancharti (2009),

 

Právě se děje

před 23 minutami

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Čeští hokejisté dohrají Channel One Cup bez Zaťoviče a Pyrochty

Tým českých hokejistů na Channel One Cupu v Moskvě opustili obránce Filip Pyrochta a útočník Martin Zaťovič z extraligového Brna. Trenéři v čele s Milošem Říhou starším je uvolnili, neboť hned v pondělí mají povinnosti v klubu.

"S Brnem jsme se domluvili, že Zaťovič s Pyrochtou odlétají. Takže stejně jako po utkání v Plzni proti Finsku nás zase opustí kapitán," konstatoval Říha.

Pro dnešní utkání s Rusy v Moskvě převzal kapitánské "céčko" zkušený Zaťovič po Milanu Gulašovi. Ten do Ruska necestoval. Kdo funkci zastane jako další, neměl kouč ještě vyjasněné. Na rozdíl od obsazení brankoviště pro nedělní duel se Švédy, v němž bude ve hře prvenství v turnaji.

"O kapitánovi ještě nevíme, to jsme zatím neřešili. Ale chytat bude Marek Langhamer," prozradil Říha.

Kvůli potížím se zády nedohrál zápas s Ruskem útočník David Tomášek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy