Druhý Hobit láká fanoušky na nové postavy. Draka tají

Kultura Kultura
27. 3. 2013 9:19
Peter Jackson představil ukázku z filmu Hobit: Šmakova dračí poušť
Bilbo v dračí sluji
Bilbo v dračí sluji | Foto: Warner Bros.

Praha - Druhý díl trilogie Petera Jacksona o půlčíkovi Bilbo Pytlíkovi má za sebou první veřejnou prezentaci. Promítání ukázky z druhého Hobita se zúčastnili vybraní kritici a blogeři, ale také řadoví fanoušci, kteří si zakoupili Blue-Ray verzi prvního snímku.

Jackson ovšem film Hobit: Šmakova dračí poušť, který do českých kin přijde 12. prosince, neředstavil dechberoucí dračí akcí, jak mnozí očekávali, nýbrž zdánlivě poklidnou scénkou čaroděje Gandalfa (Ian McKellen) pátrajícího v hrobkách pevnosti Dol Guldur, kde se nedávno objevil tajemný Nekromant. Společně s Radagastem (Sylvester McCoy) zjišťuje, že jistých devět místních hrobek zde bylo nedávno otevřeno zevnitř.

„Jak si pamatujete z Neočekávané cesty, Galadriel řekla, že čepel, kterou Radagast přinesl z Dol Gulduru, patřila králi Angmaru. Gandalf se tam vypraví, aby zjistil, jak se zbraň dostala zpět na světlo světa," poznamenal Jackson ke klipu, který na základě stížnosti studia Warner Bros. ihned zmizel z veřejně přístupných serverů.

Scéna samotná nebyla v předloze a Jackson  poodhalil některé další změny oproti Tolkienově příběhu, které budou zřejmě stále patrnější. Konec konců, právě postava Radagasta, excentrického čaroděje a milovníka přírody, byla v knihách pouze zmíněna. Ve Šmakově dračí poušti se poprvé objeví absolutně nová elfí bojovnice Tauriel v podání kanadské herečky Evengeline Lilly (seriál Ztraceni, Ocelová pěst), jež se objeví mezi osobními strážci krále Thranduila.

Kromě ní studio ukázalo navrátivšího se Orlanda Blooma, jehož elf Legolas (Thranduilův syn) se sice poprvé představil čtenářům až ve Společenstvu prstenu, ale stejně jako mnozí další hrdinové předchozích filmů se s ním setkáme i v Hobitovi. Z nových hrdinů, kteří se skutečně objevili v původní knize, přichází na scénu Bard v podání Luka Evanse (Válka bohů, Souboj Titánů).

Sám Nekromant s hlasem Benedicta Cumberbatche sehraje tentokrát v příběhu roli. Pokud jde o draka Šmaka, Jackson kritikům ukázal pouze falešné žertovné náčrty legendárního monstra.

Na záznamu se objevil také, podle vlastních slov, největší fanoušek Tolkiena na světě - americký komik Stephen Colbert, o jehož účasti v budoucích filmech se množí spekulace. 

Třetí díl Hobita přijde do kin v prosinci 2014.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy