Druhá Žena v černém se bez Radcliffa ztrácí v Čarovném lese

Kultura Kultura
5. 1. 2015 15:29
Epické zakončení Jacksonovy trilogie, pohádkový muzikál s Deppem a životopisné drama v režii Angeliny Jolie se svými tržbami kralují vůbec prvnímu letošnímu víkendu v zámořských kinech.
Čarovný les.
Čarovný les. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslední Jacksonův výlet do Středozemě, Hobit: Bitva pěti armád, překročil hranici utržených 200 milionů dolarů a po 19 dnech života na plátnech, co se návštěvnosti týče, předčil Šmakovu dračí poušť (201 milionů dolarů za prvních 19 dní) a jen mírně zaostává za Neočekávanou cestou (238 milionů dolarů).

Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les.
Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les. | Video:

Johnny Depp a Meryl Streep v muzikálové komedii Čarovný les stále drží druhou příčku s jedenadevadesáti miliony dolarů. Rodinný celovečerní muzikál přináší jakýsi mix známých pohádek bratří Grimmů (Jack a fazole, Popelka, Červená Karkulka a další). V Čarovném lese samozřejmě nechybí ani zlá čarodějnice, která prokleje pekaře i jeho ženu. Na pohádkový muzikál si tuzemská kina ale počkají až do začátku dubna letošního roku.

Herecká superstar Angelina Jolie usedla už podruhé do režisérského křesla a natočila životopisné drama Nezlomný o trpkém životě Američana Louise Zamperiniho, který se účastnil olympijských her v Berlíně v roce 1936. Zamperini byl válečným letcem. Za druhé světové války se zřítil do Pacifiku a v zajateckém táboře v Japonsku si prošel peklem. Drama Nezlomný drží třetí příčku v návštěvnosti s 88 miliony dolarů. Česká kina Nezlomného uvedou 5. února.

Jediný premiérový film nasazený v prvním letošním víkendu postrádá svou hereckou hvězdu - Daniela Radcliffa. Druhý díl britského hororu Žena v černém 2: Anděl smrti vypráví příběh z dob druhé světové války, kdy dům v El Marsh slouží jako útočiště pro evakuované děti. S 15 miliony je pokračování Ženy v černém čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem v USA a Kanadě. 

Přestože se životopisné drama o matematickém géniovi Kód Enigmy (The Imtitation Game) uvádí jen v necelých osmi stech kinech, což není dostačující počet pro zařazení do "hlavního žebříčku návštěvnosti", může se s dalšími osmi miliony řadit na sedmé místo v celkovém pořadí za rodinný muzikál Annie a komedii Noc v muzeu 3.

Kód Enigmy s Benedictem Cumberbatchem a Keirou Knightley se do českých kin dostane 29. ledna.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy