Druhá Žena v černém se bez Radcliffa ztrácí v Čarovném lese

Kultura Kultura
5. 1. 2015 15:29
Epické zakončení Jacksonovy trilogie, pohádkový muzikál s Deppem a životopisné drama v režii Angeliny Jolie se svými tržbami kralují vůbec prvnímu letošnímu víkendu v zámořských kinech.
Čarovný les.
Čarovný les. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslední Jacksonův výlet do Středozemě, Hobit: Bitva pěti armád, překročil hranici utržených 200 milionů dolarů a po 19 dnech života na plátnech, co se návštěvnosti týče, předčil Šmakovu dračí poušť (201 milionů dolarů za prvních 19 dní) a jen mírně zaostává za Neočekávanou cestou (238 milionů dolarů).

Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les.
Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les. | Video:

Johnny Depp a Meryl Streep v muzikálové komedii Čarovný les stále drží druhou příčku s jedenadevadesáti miliony dolarů. Rodinný celovečerní muzikál přináší jakýsi mix známých pohádek bratří Grimmů (Jack a fazole, Popelka, Červená Karkulka a další). V Čarovném lese samozřejmě nechybí ani zlá čarodějnice, která prokleje pekaře i jeho ženu. Na pohádkový muzikál si tuzemská kina ale počkají až do začátku dubna letošního roku.

Herecká superstar Angelina Jolie usedla už podruhé do režisérského křesla a natočila životopisné drama Nezlomný o trpkém životě Američana Louise Zamperiniho, který se účastnil olympijských her v Berlíně v roce 1936. Zamperini byl válečným letcem. Za druhé světové války se zřítil do Pacifiku a v zajateckém táboře v Japonsku si prošel peklem. Drama Nezlomný drží třetí příčku v návštěvnosti s 88 miliony dolarů. Česká kina Nezlomného uvedou 5. února.

Jediný premiérový film nasazený v prvním letošním víkendu postrádá svou hereckou hvězdu - Daniela Radcliffa. Druhý díl britského hororu Žena v černém 2: Anděl smrti vypráví příběh z dob druhé světové války, kdy dům v El Marsh slouží jako útočiště pro evakuované děti. S 15 miliony je pokračování Ženy v černém čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem v USA a Kanadě. 

Přestože se životopisné drama o matematickém géniovi Kód Enigmy (The Imtitation Game) uvádí jen v necelých osmi stech kinech, což není dostačující počet pro zařazení do "hlavního žebříčku návštěvnosti", může se s dalšími osmi miliony řadit na sedmé místo v celkovém pořadí za rodinný muzikál Annie a komedii Noc v muzeu 3.

Kód Enigmy s Benedictem Cumberbatchem a Keirou Knightley se do českých kin dostane 29. ledna.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy