Druhá Žena v černém se bez Radcliffa ztrácí v Čarovném lese

Kultura Kultura
5. 1. 2015 15:29
Epické zakončení Jacksonovy trilogie, pohádkový muzikál s Deppem a životopisné drama v režii Angeliny Jolie se svými tržbami kralují vůbec prvnímu letošnímu víkendu v zámořských kinech.
Čarovný les.
Čarovný les. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslední Jacksonův výlet do Středozemě, Hobit: Bitva pěti armád, překročil hranici utržených 200 milionů dolarů a po 19 dnech života na plátnech, co se návštěvnosti týče, předčil Šmakovu dračí poušť (201 milionů dolarů za prvních 19 dní) a jen mírně zaostává za Neočekávanou cestou (238 milionů dolarů).

Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les.
Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les. | Video:

Johnny Depp a Meryl Streep v muzikálové komedii Čarovný les stále drží druhou příčku s jedenadevadesáti miliony dolarů. Rodinný celovečerní muzikál přináší jakýsi mix známých pohádek bratří Grimmů (Jack a fazole, Popelka, Červená Karkulka a další). V Čarovném lese samozřejmě nechybí ani zlá čarodějnice, která prokleje pekaře i jeho ženu. Na pohádkový muzikál si tuzemská kina ale počkají až do začátku dubna letošního roku.

Herecká superstar Angelina Jolie usedla už podruhé do režisérského křesla a natočila životopisné drama Nezlomný o trpkém životě Američana Louise Zamperiniho, který se účastnil olympijských her v Berlíně v roce 1936. Zamperini byl válečným letcem. Za druhé světové války se zřítil do Pacifiku a v zajateckém táboře v Japonsku si prošel peklem. Drama Nezlomný drží třetí příčku v návštěvnosti s 88 miliony dolarů. Česká kina Nezlomného uvedou 5. února.

Jediný premiérový film nasazený v prvním letošním víkendu postrádá svou hereckou hvězdu - Daniela Radcliffa. Druhý díl britského hororu Žena v černém 2: Anděl smrti vypráví příběh z dob druhé světové války, kdy dům v El Marsh slouží jako útočiště pro evakuované děti. S 15 miliony je pokračování Ženy v černém čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem v USA a Kanadě. 

Přestože se životopisné drama o matematickém géniovi Kód Enigmy (The Imtitation Game) uvádí jen v necelých osmi stech kinech, což není dostačující počet pro zařazení do "hlavního žebříčku návštěvnosti", může se s dalšími osmi miliony řadit na sedmé místo v celkovém pořadí za rodinný muzikál Annie a komedii Noc v muzeu 3.

Kód Enigmy s Benedictem Cumberbatchem a Keirou Knightley se do českých kin dostane 29. ledna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy