Druhá Žena v černém se bez Radcliffa ztrácí v Čarovném lese

Kultura Kultura
5. 1. 2015 15:29
Epické zakončení Jacksonovy trilogie, pohádkový muzikál s Deppem a životopisné drama v režii Angeliny Jolie se svými tržbami kralují vůbec prvnímu letošnímu víkendu v zámořských kinech.
Čarovný les.
Čarovný les. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poslední Jacksonův výlet do Středozemě, Hobit: Bitva pěti armád, překročil hranici utržených 200 milionů dolarů a po 19 dnech života na plátnech, co se návštěvnosti týče, předčil Šmakovu dračí poušť (201 milionů dolarů za prvních 19 dní) a jen mírně zaostává za Neočekávanou cestou (238 milionů dolarů).

Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les.
Podívejte se na trailer k muzikálu Čarovný les. | Video:

Johnny Depp a Meryl Streep v muzikálové komedii Čarovný les stále drží druhou příčku s jedenadevadesáti miliony dolarů. Rodinný celovečerní muzikál přináší jakýsi mix známých pohádek bratří Grimmů (Jack a fazole, Popelka, Červená Karkulka a další). V Čarovném lese samozřejmě nechybí ani zlá čarodějnice, která prokleje pekaře i jeho ženu. Na pohádkový muzikál si tuzemská kina ale počkají až do začátku dubna letošního roku.

Herecká superstar Angelina Jolie usedla už podruhé do režisérského křesla a natočila životopisné drama Nezlomný o trpkém životě Američana Louise Zamperiniho, který se účastnil olympijských her v Berlíně v roce 1936. Zamperini byl válečným letcem. Za druhé světové války se zřítil do Pacifiku a v zajateckém táboře v Japonsku si prošel peklem. Drama Nezlomný drží třetí příčku v návštěvnosti s 88 miliony dolarů. Česká kina Nezlomného uvedou 5. února.

Jediný premiérový film nasazený v prvním letošním víkendu postrádá svou hereckou hvězdu - Daniela Radcliffa. Druhý díl britského hororu Žena v černém 2: Anděl smrti vypráví příběh z dob druhé světové války, kdy dům v El Marsh slouží jako útočiště pro evakuované děti. S 15 miliony je pokračování Ženy v černém čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem v USA a Kanadě. 

Přestože se životopisné drama o matematickém géniovi Kód Enigmy (The Imtitation Game) uvádí jen v necelých osmi stech kinech, což není dostačující počet pro zařazení do "hlavního žebříčku návštěvnosti", může se s dalšími osmi miliony řadit na sedmé místo v celkovém pořadí za rodinný muzikál Annie a komedii Noc v muzeu 3.

Kód Enigmy s Benedictem Cumberbatchem a Keirou Knightley se do českých kin dostane 29. ledna.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 46 minutami

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

před 49 minutami

Slovenská policie zadržela a obvinila Češku z převáděčství

Slovenská policie zadržela a obvinila z převáděčství osmatřicetiletou Češku, která podle vyšetřovatelů za finanční odměnu přibližně 20 000 korun pomáhala migrantům při převozu ze Slovenska do Prahy. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium. Zadržení Češky označilo za výsledek pokračování dřívější akce, při které byli zadrželi dva Egypťané v souvislosti s převážením nezletilých migrantů z dětského domova ve východoslovenském městě Medzilaborce do západní Evropy.

Slovenská policie uvedla, že Češka v Medzilaborcích převzala tři nezletilé, kteří neměli potřebné cestovní doklady, a plánovala je přepravit do české metropole. Kriminalisté ji zadrželi ve čtvrtek v Ružomberoku na severu Slovenska. Obviněné hrozí v případě prokázání viny u soudu až desetileté vězení. Nezletilí budou vráceni do centra pro děti a rodiny. V dětském domově v Medzilaborcích jsou ubytováni nezletilí migranti, kteří se na Slovensku ocitli bez svých rodičů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy