Česká pohádka Řachanda je označována za "pohádkové dno". Přesto se o víkendu stala jedničkou kin

ČTK ČTK
29. 2. 2016 19:23
Česká pohádka režisérky Marty Ferencové Řachanda je v čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin. Za první víkend ji ve 152 kinech vidělo přes 63 000 diváků. Na druhém místě je další novinka, historické americké fantasy Bohové Egypta, na třetím místě skončil dosud vedoucí americký akční snímek Deadpool. Na čtvrtém místě je tuzemská komedie Decibely lásky s hudbou Michala Davida, jejíž návštěvnost již překročila hranici 100 000 lidí.
Řachanda
Řachanda | Foto: CinemArt

Praha - Česká pohádka režisérky Marty Ferencové Řachanda o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se vždy neživí poctivě, je v čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin. Za první víkend ji ve 152 kinech vidělo přes 63 000 malých i velkých diváků, kteří v pokladnách nechali přibližně 7,7 milionu korun, sdělila Unie filmových distributorů.

Také na druhém místě je novinka, historické americké fantasy Bohové Egypta, které o víkendu přilákalo přes 33 000 diváků a vydělalo pět milionů korun. Na třetím místě skončil dosud vedoucí americký akční snímek Deadpool, jehož předlohou je oblíbený komiks. Film o bývalém členovi speciálních jednotek v podání Ryana Reynoldse, který při experimentální léčbě získal nadpřirozené schopnosti, za tři týdny vidělo 264 000 lidí.

Na čtvrtém místě je tuzemská komedie Decibely lásky s hudbou Michala Davida, jejíž návštěvnost již překročila hranici 100 000 lidí. Následuje belgicko-francouzská animovaná dobrodružná komedie nazvaná Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek, kterou za dva týdnu vidělo přes 40 000 zájemců.

Snímek Filipa Renče o hvězdě prvorepublikové kinematografie Lídě Baarové je šestý. I přes výhrady filmových kritiků vzbuzuje zájem diváků, během šesti týdnů jich přilákal 336 000, tržby přesáhly 45,7 milionu korun.

Dvěma Oscary dnes oceněný film REVENANT Zmrtvýchvstání (za hlavní roli Leonardo DiCaprio a za kameru Emmanuel Lubezki), který se v ČR promítá už sedm týdnů, je na osmém místě. Zatím ho navštívilo 233 500 lidí a jeho tržby činí necelých 33,5 milionu korun.

Další oscarový snímek Dánská dívka s oceněnou Alicií Vikanderovou za vedlejší roli je po čtyřech týdnech promítání na třináctém místě s celkovou návštěvností necelých 41 000 lidí.

Z domácí tvorby je na desátém místě mezinárodně ceněný Rodinný film absolventa pražské FAMU Olma Omarzua. Komedie Vojty Kotka Padesátka je jedenáctá.

První dvacítku žebříčku návštěvnosti uzavírá Star Wars: Síla se probouzí s necelou tisícovkou diváků, celkově však již pokračování Hvězdných válek vidělo bezmála 607 000 lidí.

Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech tuzemských kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Řachanda - trailer | Video: CinemArt
 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy