Do čela poroty 70. ročníku festivalu v Cannes usedne Pedro Almodóvar

ČTK ČTK
31. 1. 2017 9:35
Předsedou poroty letošního mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes bude známý španělský filmový tvůrce Pedro Almodóvar. Stane se tak vůbec prvním španělským filmařem, který bude v čele poroty této věhlasné soutěžní přehlídky. "Jsem velmi potěšen, že 70. ročník filmového festivalu v Cannes oslavím v tomto významném postavení," reagoval na zprávu 67letý umělec. Almodóvar je považován za současného nejvlivnějšího španělského filmaře. Snímek Vše o mé matce získal v roce 1999 Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film. Druhého Oscara pak obdržel za scénář ke svému filmu Mluv s ní. Letos se festival bude konat ve dnech 17. až 28. května.
Pedro Almodovar v Cannes
Pedro Almodovar v Cannes | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 55 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy