Do Cannes míří film sedmnáctiletého Čecha. Vypráví o dospívání v roce 2028

Kultura Kultura
14. 3. 2018 11:28
Sekce Short Film Corner, která poskytuje prostor mladým autorům krátkometrážních filmů, uvede letos na festivalu v Cannes i snímek sedmnáctiletého Jana-Karla Pavlíka, pojmenovaný Ho*no 2028. "Je to takový guerilla punk, pseudodokument o dospívající generaci v roce 2028, což je generace, která se ještě nenarodila. O jejích pocitech a problémech, které se promítají do postavy hlavního hrdiny. Ten si připadá zbytečný, ve sterilní době nemá co dělat, a tak plácá ze sádry a hlíny třímetrovou plastiku ho*na," řekl v loňském rozhovoru pro Aktuálně.cz autor. Havlík má za sebou vítězství na studentském festivalu v Hollywoodu i v korejském Soulu. Časopis Forbes ho též zařadil do žebříčku talentů.
Jan-Karel Pavlík.
Jan-Karel Pavlík. | Foto: Facebook Jana-Karla Pavlíka
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy