Diváci českých kin poslali Vlkovi z Wall Street 28 milionů

ČTK Kultura ČTK, Kultura
4. 2. 2014 13:15
Na pět Oscarů nominovaný film Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem láká do kin víc než Vejška i Něžné vlny.
Video:

Praha - Na pět Oscarů nominovaný film Martina Scorseseho Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem v titulní roli, přilákal potřetí za sebou nejvíc diváků do českých kin.

Příběh z prostředí počátků makléřského kapitalismu před plátna přilákal 33 202 diváků. Celkem jich během tří týdnů nasbíral přes dvě stě tisíc, na tržbách vydělal 28 milionů korun.

Vejška Tomáše Vorla, která je volným pokračováním jeho úspěšné komedie o graffiti Gympl, skončila podle informací Unie filmových distributorů opět druhá s návštěvností 27 629 lidí. Za ní je americký animovaný snímek Ledové království a pak komedie Jiřího Vejdělka Něžné vlny. Její návštěvnost už dosáhla 190 tisíc diváků.

První pětici uzavírá režijní filmový debut Ondřeje Sokola Krásno. Černá komedie natočená volně podle skutečné události přilákala o víkendu před filmová plátna 13 346 zájemců.

Dva díly ve světě kontroverzně přijatého snímku dánského režiséra Larse von Triera Nymfomanka obsadily v tabulce šestnácté a sedmnácté místo. Celkem je v Česku zhlédlo už přes sto tisíc diváků.

 

Právě se děje

Další zprávy