Fila: V 15 letech šokovala nahotou. Dokument mapuje temný osud dětských hvězd

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
25. 7. 2020 7:30
Děti showbyznysu se jmenuje dokument HBO, ve kterém se známí hollywoodští dětští herci už jako dospělí zpovídají z toho, jak složitý měli profesní a soukromý život, když se už jako malí stali součástí filmového podnikání.
Videorecenze dokumentu Děti showbyznysu. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"Nejotevřeněji o své minulosti v dokumentu promlouvají herečky Milla Jovovichová a Evan Rachel Woodová, kterým se podařilo přežít období, kdy se proměnily z dětí a vzrušujících manipulovaných lolit v dospělé ženy, které tlak ustály," říká filmový kritik Kamil Fila.

"Existují samozřejmě horší případy, kdy mladí lidé propadli drogám, zemřeli, opustili filmový průmysl," vypočítává.

Podle něho je dokument určený pro rychlé zkonzumování, kdy se člověk trochu pohorší, trochu dojme. Nikdy ale divákovi nedojde, jak je ten systém nastavený a jak tam může fungovat třeba síť pedofilů. O toto téma se snímek jenom otře.

"Je to příliš málo na to, abychom pochopili, jestli je Hollywood tak zvrhlý, dekadentní a jak moc se tam případně kryjí zločiny. Nebo že jde jen o individuální případy," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Přípravné fotbalové utkání

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0

Bohemians: Valeš - Dostál, Bederka (65. Ugwu), Krch, Vondra (65. Novák) - Jindřišek, Vacek - Vaníček, Vodháněl (72. Koubek) - Osmančík, Keita. Trenér: Klusáček.

Jablonec: Hanuš - Haitl, Jeřábek (46. Štěpánek), Kubista, Krob (46. Ladra) - Hübschman (46. Kratochvíl) - Pilař (73. Černák), Považanec (73. Velich), Hrubý (73. Macháček), Podaný (77. Skuhravý) - Schranz (73. Chramosta). Trenér: Rada.

Další zprávy