Fila: V 15 letech šokovala nahotou. Dokument mapuje temný osud dětských hvězd

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
25. 7. 2020 7:30
Děti showbyznysu se jmenuje dokument HBO, ve kterém se známí hollywoodští dětští herci už jako dospělí zpovídají z toho, jak složitý měli profesní a soukromý život, když se už jako malí stali součástí filmového podnikání.
Videorecenze dokumentu Děti showbyznysu. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"Nejotevřeněji o své minulosti v dokumentu promlouvají herečky Milla Jovovichová a Evan Rachel Woodová, kterým se podařilo přežít období, kdy se proměnily z dětí a vzrušujících manipulovaných lolit v dospělé ženy, které tlak ustály," říká filmový kritik Kamil Fila.

"Existují samozřejmě horší případy, kdy mladí lidé propadli drogám, zemřeli, opustili filmový průmysl," vypočítává.

Podle něho je dokument určený pro rychlé zkonzumování, kdy se člověk trochu pohorší, trochu dojme. Nikdy ale divákovi nedojde, jak je ten systém nastavený a jak tam může fungovat třeba síť pedofilů. O toto téma se snímek jenom otře.

"Je to příliš málo na to, abychom pochopili, jestli je Hollywood tak zvrhlý, dekadentní a jak moc se tam případně kryjí zločiny. Nebo že jde jen o individuální případy," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy