Fila: Český film Daria o zlých farmaceutických společnostech je nádherný guláš

Kamil Fila Kamil Fila
1. 2. 2020 8:32
Nový český film Daria od režiséra Matěje Pichlera míchá žánry. Komplikovaný děj vypráví o tajemné ženě a zlých farmaceutických společnostech. Snímek nekompromisně útočí na divákovy smysly a určitý typ diváka se navíc bude bavit i jeho nedostatky, tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Kamil Fila recenzuje film Daria. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 41 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy