Dannyho Parťáci převezli Piráty z Karibiku

jps
11. 6. 2007 10:30
Premiéru si v USA odbyl i druhý díl Hostelu. A zklamal
Cannes: Herci z filmu Dannyho parťáci pózují novinářům
Cannes: Herci z filmu Dannyho parťáci pózují novinářům | Foto: Reuters

Los Angeles Výsledky prvního víkendu po premiéře v Americe často rozhodnou, bude-li film úspěšný, nebo ne. V tomto ohledu může režisér Steven Soderbergh slavit. Třetí díl jeho inteligentní a hvězdně obsazené komedie se stal nejnavštěvovanějším filmem severoamerického víkendu, když vydělal 37 milionů dolarů.

Komedie s Bradem Pittem, Al Pacinem, Georgem Cloonym nebo Mattem Damonem tak z prvního místa odsunula třetí díl Pirátů z Karibiku, který si přišel  na 21 milionů.

Foto: Bontonfilm

V souboji třetích pokračování osvědčených hitů si nejhůře vede Shrek, který po čtyřech týdnech spadl až na páté místo. I celosvětově vede Spider-Man, který se blíží 900 millionům; Piráti už mají na kontě tři čtvrtě miliardy dolarů.

Po skvělém začátku - za úvodní víkend vydělal zelený obr 122 milionů -  přišel propad. Možná zaviněný i nepříliš nadšenými kritikami, které si stěžují, že třetí díl animované pohádky už není tak vtipný.

Premiéru si o víkendu v Ameerice odbyly další dva snímky. Animovaná komedie Surf´s Up o surfujících tučňácích vydělala 18 milionů dolarů a stala se čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem víkendu. Do amerických kin vstoupil také ambiciózní horor Hostel II - zdá se ale, že na fenomenální úspěch prvního dílu nenaváže.

Hostel 2
Hostel 2 | Foto: Falcon

Druhý díl krvavé podívané byl sice nasazen do více než dvou tisíc kin, nicméně vydělal jen 8,7 milionu dolarů, obsadil šesté místo a stal se nejslabší novinkou tohoto týdne. Přitom první díl, který Eli Roth natočil s rozpočtem 4,8 milionu dolarů, vydělal začátkem loňského roku jen za první víkend milionů bezmála dvacet.

Na výsluní diváckého zájmu se stále vyhřívá jedno z největších komerčních překvapení letošního roku, komedie Knocked Up, ve volném překladu Zbouchnutá. Snímek o ženě posedlé kariérou, která otěhotní s jakýmsi budižkničemu, minulý týden šokoval: vydělal 29 milionů dolarů. Na úspěšný start navázal i tento týden; nenápadný snímek za třicet milionů dolarů si připsal dalších dvacet, a zaplatil se tak více než dvakrát.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 58 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy