Kdo bude nový Bond? Daniel Craig už nechce mít povolení zabíjet, spekulují média

pej
16. 2. 2016 11:45
Britská média se přou, zda se Daniel Craig objeví v příští bondovce. Herec podepsal smlouvu na roli v seriálu Purity, což podle ostrovního tisku znamená, že nebude mít čas na natáčení dalšího filmu o Jamesi Bondovi. Sám protagonista filmového agenta 007 opakovaně prohlašuje, že si raději zlomí ruku, než aby hrál v nové bondovce.
Daniel Craig v poslední bondovce Spectre
Daniel Craig v poslední bondovce Spectre | Foto: Sony Pictures

Daniel Craig opouští dokonale padnoucí oblek agenta Jamese Bonda. V příští bondovce, kterou už nebude režírovat Sam Mendes, si podle všeho zahraje někdo jiný. Informoval o tom britský bulvární deník The Sun, podle kterého se sedmačtyřicetiletý herec objeví v americkém televizním seriálu Purity natočeném podle knižní předlohy Jonathana Franzena. 

Podle zjištění britského deníku The Independent smlouva na roli v Purity nemusí nutně znamenat, že Craig nebude i příštím Bondem.

Optimisticky se navíc vyjadřují i producenti, kteří při několika příležitostech uvedli, že se Craiga budou snažit přemluvit i pro spolupráci na příští bondovce.

Vše nasvědčuje tomu, že je čeká náročné vyjednávání. Už loni na podzim, krátce před premiérou Spectre, Daniel Craig v rozhovoru pro Time Out připustil, že si raději zlomí ruku v zápěstí, než aby si opět zahrál agenta 007.

Nevraživost vůči projektu projevoval už od samého počátku. O jeho odchodu se spekulovalo poprvé v roce 2012, když se v rozhovoru pro magazín Rolling Stone nechal slyšet, že roli nesnáší.

V případě, že se filmového povolení zabíjet vzdá, připadají v úvahu jako jeho nástupci Tom Hardy, Damian Lewis nebo Idris Elba

"Kdo si Bonda zahraje, mě opravdu nezajímá. Jde mi jen o to, aby to dělali ještě lépe než já. Přeji jim k tomu hodně štěstí," dodal Craig.

Dvacetidílná televizní série Purity vychází z knižní předlohy známého amerického romanopisce a držitele Pulitzerovy ceny Jonathana Franzena. Vypráví příběh o dívce ze Severní Karolíny pátrající po svém otci. Craig si zahraje Andrease Wolfa, který jí s vyšetřováním pomáhá. 

Autoři nového snímku s Jamesem Bondem si řekli, že to už nebude jen zábava, ale i velký film, ve kterém se řeší agentova traumata, glosuje Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 41 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy