Režisér oscarového muzikálu La La Land chystá film První muž. Hlavní hrdina bude Neil Armstrong

mad
10. 3. 2017 6:30
Damien Chazelle zrežíruje životopisný snímek o Neilu Armstrongovi, který jako první člověk vstoupil na povrch Měsíce. Hlavní postavu ztvární Ryan Gosling, se kterým režisér spolupracoval již na filmu La La Land.
Emma Stone a Ryan Gosling ve filmu La La Land
Emma Stone a Ryan Gosling ve filmu La La Land | Foto: Lionsgate

Režisér Damien Chazelle, který si z oscarového ceremoniálu odnesl sošku za režii muzikálu La La Land, natočí film o prvním muži na Měsíci, píše server Collider.

Životopisný snímek se jmenuje First Man (První muž) a zaměří se na život Neila Armstronga mezi lety 1961 až 1969, kdy pracoval pro NASA a doletěl na Měsíc.

Chazelle bude po La La Landu opět spolupracovat s Ryanem Goslingem, který si v novém filmu zahraje Armstronga.

Studio Universal Pictures naplánovalo premiéru na 12. listopad 2018, což je týden před premiérou nové Knihy džunglí a týden po premiéře komiksového Aquamana. Na rozdíl od těchto filmů má však First Man ambice na ceny, píše server.

Autorem scénáře je Josh Singer, který získal Oscara za drama Spotlight (2015). Scenáristicky na poli celovečerního filmu debutoval thrillerem WikiLeaks (2013), předtím psal scénáře k seriálům.

Muzikál La La Land získal rekordních 14 nominací na Oscara, proměnil jich celkem šest, a to za výpravu, píseň, hudbu, hlavní herečku, kameru a režii.

Snímek bodoval také na Zlatých glóbech, kde získal cenu na nejlepší film, herečku, herce, scénář, hudbu, píseň a režii.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy