Další díl Vetřelce se blíží. Utíkejte, hlásá zlověstný plakát s mimozemšťanem

mad
25. 11. 2016 13:20
První plakát k filmu Vetřelec: Covenant ukazuje na černém pozadí prostý nápis RUN (v překladu "utečte") a nazelenalou hlavu mimozemšťana s odkapávajícími slinami. Snímek režíruje Ridley Scott, který natočil první díl Vetřelce v roce 1979. V hlavních rolích se objeví Katherine Waterston, Danny McBride, Michael Fassbender a Noomi Rapace. Film je pokračováním snímku Prometheus (2012) a vypráví o lodi Covenant a její posádce vyslané na planetu, která má být dosud nezmapovaným rájem. Ukáže se však, že jde o nehostinné a nebezpečné místo. Film měl dorazit do kin v srpnu 2017, avšak studio přesunulo premiéru již na 19. květen.
Foto: 20th Century Fox
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy