Do Česka míří síť slovenských multikin Cinemax, první bude v Olomouci

ČTK ČTK
19. 11. 2019 13:15
Síť slovenských multikin Cinemax příští rok otevře svůj první multiplex v Česku. Nacházet se má v nákupním centru Olympia u Olomouce, uvedla Lucie Benická ze společnosti Next Management, která nákupní centrum spravuje.
Na ilustračním snímku je multikino ve Švýcarsku.
Na ilustračním snímku je multikino ve Švýcarsku. | Foto: ČTK

Ve 12 slovenských městech nyní Cinemax provozuje 13 multikin. Vyjádření společnosti agentura ČTK zjišťuje.

"Síť multiplexů Cinemax vstupuje projektem v Olympii Olomouc na český trh. Bude se jednat o jejich první českou pobočku," potvrzuje firma Next Management. Multikino Cinemax má být v obchodním centru Olympia Olomouc zprovozněno ve druhé polovině příštího roku. Bude mít sedm sálů s 835 sedadly.

"Objekt kina se nachází v jeho severozápadní části. Prostory kina jsou řešeny jako dvoupodlažní vestavba. U hlavního vstupu bude umístěný VIP sál s vlastním odděleným lobby," dodávají zástupci nákupního centra.

Cinemax bude už třetím multikinem ve stotisícové Olomouci. V obchodním centru Šantovka ve středu města funguje šestisálové multikino Premiere Cinemas s kapacitou 952 míst. Otevřeno bylo v roce 2013. V obchodním centru Olomouc City v okrajové části Olomouce se od prosince 2005 nachází multikino společnosti CineStar.

Nové multikino Cinemax chce o přízeň diváků soupeřit technickými novinkami i netradičními službami. "Filmy se budou promítat ve formátu 4K, a maximální filmový zážitek navíc doprovodí pohodlí sedadel Premium Plus, která jsou větší než sedadla klasická, poskytují divákům větší prostor na nohy, mají vyvýšené opěrky hlavy a jsou umístěna v tom nejlepším úhlu naproti plátnu," vypočítává společnost Next Management.

U hlavního vstupu do multikina Cinemax se má nacházet VIP sál s kavárnou a rozšířeným sortimentem občerstvení. V nabídce budou i kvalitnější nealkoholické a alkoholické nápoje nebo pochutiny.

Diváci si budou moci občerstvení koupit před vstupem do VIP sálu i po usazení do kožených křesel vybavených tablety, pomocí kterých lze při sledování filmu objednávat popcorn či nápoje.

Multikina zahájila expanzi v Česku po roce 1999, kdy jejich provozovatelé postupně zamířili do všech krajských měst. V některých už dnes fungují dvě multikina. V závěru loňského roku bylo na českém trhu podle údajů Unie filmových distributorů v provozu 31 multikin, která dohromady utržila 1,68 miliardy korun. Jejich podíl na celkové návštěvnosti biografů činil 65,88 procenta a na tržbách 74 procent.

Celkové tržby kin v Česku loni stouply na rekordních 2,27 miliardy korun, což je meziročně o 13 procent víc. Počet diváků se zvýšil o 7,3 procenta na 16,3 milionu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy