Do Česka míří síť slovenských multikin Cinemax, první bude v Olomouci

ČTK ČTK
19. 11. 2019 13:15
Síť slovenských multikin Cinemax příští rok otevře svůj první multiplex v Česku. Nacházet se má v nákupním centru Olympia u Olomouce, uvedla Lucie Benická ze společnosti Next Management, která nákupní centrum spravuje.
Na ilustračním snímku je multikino ve Švýcarsku.
Na ilustračním snímku je multikino ve Švýcarsku. | Foto: ČTK

Ve 12 slovenských městech nyní Cinemax provozuje 13 multikin. Vyjádření společnosti agentura ČTK zjišťuje.

"Síť multiplexů Cinemax vstupuje projektem v Olympii Olomouc na český trh. Bude se jednat o jejich první českou pobočku," potvrzuje firma Next Management. Multikino Cinemax má být v obchodním centru Olympia Olomouc zprovozněno ve druhé polovině příštího roku. Bude mít sedm sálů s 835 sedadly.

"Objekt kina se nachází v jeho severozápadní části. Prostory kina jsou řešeny jako dvoupodlažní vestavba. U hlavního vstupu bude umístěný VIP sál s vlastním odděleným lobby," dodávají zástupci nákupního centra.

Cinemax bude už třetím multikinem ve stotisícové Olomouci. V obchodním centru Šantovka ve středu města funguje šestisálové multikino Premiere Cinemas s kapacitou 952 míst. Otevřeno bylo v roce 2013. V obchodním centru Olomouc City v okrajové části Olomouce se od prosince 2005 nachází multikino společnosti CineStar.

Nové multikino Cinemax chce o přízeň diváků soupeřit technickými novinkami i netradičními službami. "Filmy se budou promítat ve formátu 4K, a maximální filmový zážitek navíc doprovodí pohodlí sedadel Premium Plus, která jsou větší než sedadla klasická, poskytují divákům větší prostor na nohy, mají vyvýšené opěrky hlavy a jsou umístěna v tom nejlepším úhlu naproti plátnu," vypočítává společnost Next Management.

U hlavního vstupu do multikina Cinemax se má nacházet VIP sál s kavárnou a rozšířeným sortimentem občerstvení. V nabídce budou i kvalitnější nealkoholické a alkoholické nápoje nebo pochutiny.

Diváci si budou moci občerstvení koupit před vstupem do VIP sálu i po usazení do kožených křesel vybavených tablety, pomocí kterých lze při sledování filmu objednávat popcorn či nápoje.

Multikina zahájila expanzi v Česku po roce 1999, kdy jejich provozovatelé postupně zamířili do všech krajských měst. V některých už dnes fungují dvě multikina. V závěru loňského roku bylo na českém trhu podle údajů Unie filmových distributorů v provozu 31 multikin, která dohromady utržila 1,68 miliardy korun. Jejich podíl na celkové návštěvnosti biografů činil 65,88 procenta a na tržbách 74 procent.

Celkové tržby kin v Česku loni stouply na rekordních 2,27 miliardy korun, což je meziročně o 13 procent víc. Počet diváků se zvýšil o 7,3 procenta na 16,3 milionu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy