Bale si zahraje Ferrariho ve vytouženém filmu Michaela Manna

mad
24. 8. 2015 15:56
Americký herec Christian Bale přijal roli Enza Ferrariho, zakladatele slavné automobilky. Režírovat bude Michael Mann, natáčení začne příští rok.
Foto: Reuters

PrahaChristian Bale kývl na roli automobilového magnáta Enza Ferrariho v chystaném filmu režiséra Michaela Manna, informoval Hollywood Reporter.

Životopisné drama zatím nemá název a natáčení je naplánováno na léto příštího roku. Mann se snažil projekt realizovat téměř 15 let a nějakou dobu na něm pracoval se Sydneym Pollackem.

Snímek se odehrává v roce 1957, kdy došlo k nehodě v závodu, při němž zahynul řidič, spolujezdec a několik diváků. Ferrari byl coby výrobce pneumatik obžalován a souzen.

Christian Bale a Michael Mann spolu již spolupracovali, a to na snímku Veřejní nepřátelé (2009). Režisér naposledy natočil Hackera (2015), který byl velkým kasovním propadákem. Bale se objevil na plátnech kin v prosinci 2014, kdy měl premiéru snímek Exodus: Bohové a králové.

Premiéra snímku o Enzovi Ferrarim zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy