Fila: Český lev má rád výpravné snímky. Toman je poctivý, ale uondaný, ne film roku

Kamil Fila Kamil Fila
23. 1. 2019 19:22
Český lev se pokouší být honosnou cenou, proto tlačí výpravné či historické snímky jako Tomana nebo Zlatý podraz, glosuje kritik Kamil Fila včerejší nominace na nejznámější české filmové ocenění. "Zvláštní je, že mezi nominované pronikl i zapadlý snímek Tlumočník od producenta Rudolfa Biermanna, který své filmy umí protlačit do popředí, aby je členové akademie viděli a chtěli o nich hlasovat," všímá si Fila. Podle něj snímky mladších režisérů jako Domestik či slibně rozjetá Chata na prodej mohly získat mnohem víc nominací.
Kamil Fila glosuje nominace na filmové ceny Český lev. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy