Fila: Český lev má rád výpravné snímky. Toman je poctivý, ale uondaný, ne film roku

Kamil Fila Kamil Fila
23. 1. 2019 19:22
Český lev se pokouší být honosnou cenou, proto tlačí výpravné či historické snímky jako Tomana nebo Zlatý podraz, glosuje kritik Kamil Fila včerejší nominace na nejznámější české filmové ocenění. "Zvláštní je, že mezi nominované pronikl i zapadlý snímek Tlumočník od producenta Rudolfa Biermanna, který své filmy umí protlačit do popředí, aby je členové akademie viděli a chtěli o nich hlasovat," všímá si Fila. Podle něj snímky mladších režisérů jako Domestik či slibně rozjetá Chata na prodej mohly získat mnohem víc nominací.
Kamil Fila glosuje nominace na filmové ceny Český lev. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy