Fila: Český lev má rád výpravné snímky. Toman je poctivý, ale uondaný, ne film roku

Kamil Fila Kamil Fila
23. 1. 2019 19:22
Český lev se pokouší být honosnou cenou, proto tlačí výpravné či historické snímky jako Tomana nebo Zlatý podraz, glosuje kritik Kamil Fila včerejší nominace na nejznámější české filmové ocenění. "Zvláštní je, že mezi nominované pronikl i zapadlý snímek Tlumočník od producenta Rudolfa Biermanna, který své filmy umí protlačit do popředí, aby je členové akademie viděli a chtěli o nich hlasovat," všímá si Fila. Podle něj snímky mladších režisérů jako Domestik či slibně rozjetá Chata na prodej mohly získat mnohem víc nominací.
Kamil Fila glosuje nominace na filmové ceny Český lev. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 46 minutami

Bulharsko se rozhodlo vyhostit dva ruské diplomaty kvůli špionáži

Bulharské ministerstvo zahraničí dalo dvěma ruským diplomatům 72 hodin na to, aby opustili zemi. Stalo se tak poté, co je prokurátoři obvinili ze špionáže. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Mluvčí ministerstva uvedl, že o prohlášení obou diplomatů za nežádoucí osoby bylo informováno ruské velvyslanectví v Sofii. Dříve prokurátoři uvedli, že oba diplomaté se od roku 2016 snažili získávat od bulharských občanů utajované informace o modernizačních plánech armády a o údržbě vojenské techniky.

Agentura Interfax připomněla, že analogický incident se odehrál už letos v lednu, kdy bulharská prokuratura rovněž podezírala dva ruské diplomaty ze špionáže. Oba Bulharsko vypovědělo. Moskva v obdobných kauzách reaguje recipročně, tedy dá se očekávat vyhoštění dvou bulharských diplomatů z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy