Fila: Český lev má rád výpravné snímky. Toman je poctivý, ale uondaný, ne film roku

Kamil Fila Kamil Fila
23. 1. 2019 19:22
Český lev se pokouší být honosnou cenou, proto tlačí výpravné či historické snímky jako Tomana nebo Zlatý podraz, glosuje kritik Kamil Fila včerejší nominace na nejznámější české filmové ocenění. "Zvláštní je, že mezi nominované pronikl i zapadlý snímek Tlumočník od producenta Rudolfa Biermanna, který své filmy umí protlačit do popředí, aby je členové akademie viděli a chtěli o nich hlasovat," všímá si Fila. Podle něj snímky mladších režisérů jako Domestik či slibně rozjetá Chata na prodej mohly získat mnohem víc nominací.
Kamil Fila glosuje nominace na filmové ceny Český lev. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 14 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy