Obrazem: České lvy ovládlo Nabarvené ptáče, ceny mají Tereza Ramba i Havelka

Tereza Ramba s Českým lvem za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.
Vítězstvím filmu Nabarvené ptáče, který nakonec posbíral devět sošek, v sobotu okolo půl jedenácté večer skončilo letošní 27. udílení cen Český lev.
Před pražským Rudofinem, kde se ceremoniál koná od roku 2014, lidé tentokrát postávali už od šesté hodiny večerní.
Že se uvnitř koná něco mimořádného, připomínal na schodech bíle svítící nápis, dekorovaný novým, cibulákovým designem letošního ročníku.
Po červeném koberci se okolo sedmé večerní prošli herečka Dagmar Havlová v doprovodu filmového producenta Marka Jeníčka...
Foto: Lukáš Oujeský
Kultura Kultura
8. 3. 2020 0:45
Vítězem cen Český lev se v pražském Rudolfinu stal černobílý snímek Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Získal devět sošek včetně těch pro nejlepší film, režii a kameru plus nestatutární cenu za plakát. Připomeňte si ve velké fotogalerii, co se dělo na jevišti.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy