Česká kina si užívají spíš život papoušků než boj Avengerů

ČTK ČTK
15. 4. 2014 11:25
Animovaný film Rio 2 přitáhl o víkendu do českých kin dvakrát víc diváků než Captain America: Návrat prvního Avengera.
Rio 2.
Rio 2. | Foto: Cinemart

Praha - Americký animovaný snímek Rio 2 líčící další příběhy z rodinného života modrých papoušků se umístil v čele nejnavštěvovanějších titulů českých kin. Ve 121 kinosálech ho zhlédlo 46 581 diváků, kteří v pokladnách nechali 6,3 milionu korun.

Druhé skončilo podle informací Unie filmových distributorů pokračování akčního dobrodružného sci-fi snímku s názvem Captain America: Návrat prvního Avengera. Celkem už má na kontě 71 641 diváků.

Na třetí místo klesl film Noe od Darrena Aronofskyho. Hned za ním skončila distribuční novinka - autorský debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři, který před filmová plátna přilákal 9373 zájemců. Pátá je komedie Karla Janáka s názvem 10 pravidel jak sbalit holku, kterou během jednoho měsíce zhlédlo 88 822 lidí. Na tržbách získala přes 12 milionů korun.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy