Fila: Nový český film Cena za štěstí je vražedný svou dobrotou

Kamil Fila Kamil Fila
13. 1. 2019 7:49
Psychologické drama s komediálními prvky Cena za štěstí, které od čtvrtka promítají kina, neumí komplikovaně vyprávět o rodinných osudech. Film scenáristky a režisérky Olgy Dabrowské není patřičně vyvážený, vystihují ho velké zvraty v životech postav, dialogy úplně neodpovídají tomu, jak dnes mluví mladí lidé. "Má to v sobě zvláštní naivitu a zároveň procítěnost, postavy propadají hysterii nebo se chovají jako psychopati," hodnotí filmový kritik Kamil Fila.
Kamil Fila hodnotí nový český film Cena za štěstí. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy