Čechy v kinech baví americké animáky, domácí film propadl

ČTK ČTK
18. 8. 2015 12:28
Animované filmy a akční komedie hrají prim v návštěvnosti tuzemských kin. O uplynulém víkendu vyhrála návštěvnost akční komedie Pixely.
Pixely
Pixely | Foto: Sony Pictures Entertainment

Praha – Americká akční sci-fi komedie Pixely skončila hned po premiéře v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O minulém víkendu ji podle informací Unie filmových distributorů vidělo téměř 24 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 3,6 milionu korun.

V příběhu o tom, jak si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, ztvárnil hlavní roli Adam Sandler.

Druhé místo patří animovanému snímku V hlavě, který vidělo 150 tisíc diváků a jehož tržby přesahují 20 milionů korun.

Třetí je Fantastická čtyřka, která je další novinkou v distribuci. Tuto akční sci-fi si vybralo 12 380 víkendových diváků. Za ní je animovaná komedie Mimoni, jejíž celková návštěvnost záhy dosáhne 700 tisíc lidí. Následuje pátý díl akční série Mission: Impossible s Tomem Cruisem s podtitulem Národ grázlů.

Americkou nadvládu v distribuci narušil až na osmém místě český snímek debutujícího Slávka Horáka Domácí péče; ve 47 kinech ho však vyhledaly jen necelé čtyři tisícovky zájemců.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy