Filmový svět se sjel do Cannes

Filmový svět se sjel do Cannes
Na červeném koberci před Théâtre Lumière se budou procházet zavedené figury typu Johnnyho Deppa, Brada Pitta či Penelope Cruzové. Očekává se, že odsud vzejdou i hvězdy nové...
Hvězdy na středečním slavnostním startu festivalu v Cannes dostaly po procházce na červeném koberci neobvyklý doplněk - 3D brýle. Vůbec poprvé v historii totiž přehlídku zahájil animovaný film, trojrozměrný snímek Vzhůru do oblak od studia Pixar.
Mezi hosty zahájení byl i francouzský šansoniér a čerstvý velvyslanec Charles Aznavour, který propůjčil hlas hlavní postavě ve francouzském dabingu filmu Vzhůru do oblak.
Herečky Sophie Marceau a Monica Bellucci na rudém koberci před promítáním snímku "Neotáčej se". V sobotu okouzlily davy lidí, méně už filmové novináře.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
19. 5. 2009 15:36

Cannes - Dvacet filmů soutěží od neděle na nejprestižnějším festivalu světa o Zlatou Palmu. Tradičně nechybějí ani premiéry vekých hitů - a skandály.

Podívejte se, jak to na slavném festivalu vypadá.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy