Filmový svět se sjel do Cannes

Filmový svět se sjel do Cannes
Na červeném koberci před Théâtre Lumière se budou procházet zavedené figury typu Johnnyho Deppa, Brada Pitta či Penelope Cruzové. Očekává se, že odsud vzejdou i hvězdy nové...
Hvězdy na středečním slavnostním startu festivalu v Cannes dostaly po procházce na červeném koberci neobvyklý doplněk - 3D brýle. Vůbec poprvé v historii totiž přehlídku zahájil animovaný film, trojrozměrný snímek Vzhůru do oblak od studia Pixar.
Mezi hosty zahájení byl i francouzský šansoniér a čerstvý velvyslanec Charles Aznavour, který propůjčil hlas hlavní postavě ve francouzském dabingu filmu Vzhůru do oblak.
Herečky Sophie Marceau a Monica Bellucci na rudém koberci před promítáním snímku "Neotáčej se". V sobotu okouzlily davy lidí, méně už filmové novináře.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
19. 5. 2009 15:36

Cannes - Dvacet filmů soutěží od neděle na nejprestižnějším festivalu světa o Zlatou Palmu. Tradičně nechybějí ani premiéry vekých hitů - a skandály.

Podívejte se, jak to na slavném festivalu vypadá.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy