Cameron Diaz s Kate Upton obraly prvního Avengera o miliony

Kultura Kultura
28. 4. 2014 10:19
Americká kina opanovala komedie Jedna za všechny o pomstě nevěrnému manželovi.
Jedna za všechny.
Jedna za všechny. | Foto: Cinemart

Praha - Protože Amazing Spider-Man 2 zatím nenavštívil americká kina, mohly tam o víkendu kralovat Cameron Diaz s Kate Upton v komedii Jedna za všechny.

Kritiky nepříliš chválená taškařice si z USA odnesla krásných 25 milionů a dalších 20 ze zbytku světa. Čtyřicetimilionový rozpočet se tedy brzy zaplatí a režisér Nick Cassavetes se může radovat.

Podívejte se na ukázku z filmu Jedna za všechny s Kate Upton na pláži.
Podívejte se na ukázku z filmu Jedna za všechny s Kate Upton na pláži. | Video:

Důvod k radosti má i druhý Captain America. Celosvětově nastřádal už 650 milionů, z toho 225 z USA. Tento víkend, v pořadí čtvrtý, si připsal 16 milionů.

14 milionů vydělala nábožensky mířená dramedie Heaven is for Real a podobnou sumu si odneslo i animované Rio 2.

Doupě, poslední dokončený film Paula Walkera, otevírá na necelých deseti milionech, což je třetina rozpočtu.

Transcendence vyškemrala pouhé čtyři miliony a tržby z celého světa se přehoupli přes padesátku. Pro snímek, jenž stál dvakrát tolik, žádná sláva.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, přístup ruským a čínským firmám znemožní Senát

Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) přestanou ve sněmovně blokovat návrh zákona o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, takzvaný zákon lex Dukovany. Podle dohody s vládou k němu Senát připojí pozměňovací návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to v úterý ve sněmovně řekl místopředseda STAN Petr Gazdík.

Třetí čtení návrhu bylo ve sněmovně zahájeno na začátku února, několikrát bylo ale přerušeno. Důvodem byla mimo jiné právě snaha části opozice zakotvit v zákoně bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku proti ruským a čínským firmám. Gazdík v úterý uvedl, že opoziční strany se shodly s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) na tom, že záruky do předpisu doplní Senát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy