Osm hrozných se bude promítat ve dvou verzích, prosadil si Quentin Tarantino

mad
14. 10. 2015 9:57
Režisér Quentin Tarantino natočil dvě verze nového filmu Osm hrozných, který bude mít premiéru v lednu příštího roku. Jedna kopie bude o šest minut delší a diváci ji budou moci vidět pouze v kině se 70milimetrovou promítačkou. Verze bude i jinak sestřihaná a bude obsahovat předehru a přestávku. Distributor filmu nainstaluje v USA speciální promítačky asi do stovky kinosálů.
Foto: The Weinstein Company

Praha – Režisér Quentin Tarantino oznámil, že jeho nejnovější snímek Osm hrozných vejde do amerických kin ve dvou verzích s rozdílnou stopáží. Pokud si diváci vyberou film v 70milimetrovém formátu Ultra Panavision dva týdny před světovou distribucí, jejich zážitek z filmu bude odlišný oproti kratší verzi.

„Verze pro vybraná kina bude mít předehru, přestávku a bude dlouhá tři hodiny a dvě minuty. Verze pro multiplexy bude o šest minut kratší, pokud nepočítáme čas přestávky, která bude asi 12 minut,“ řekl Tarantino serveru Variety. 

Režisérovi se líbila myšlenka, že ve vybraných kinech najdou lidé „něco extra“. 70milimetrová verze obsahuje dlouhé záběry, které „mohou být úžasné ve velikosti sedmdesátky, ale pokud sedíte na gauči, možná to tak úžasné není. Tak jsem to trochu zkrátil,“ řekl Tarantino.

Tento způsob uvádění je dnes vzácný a filmaři jej používají, když chtějí způsobit rozruch, píše Variety. Podobně tak učinil Steven Soderbergh s dvoudílným projektem Che nebo Kevin Smith v roce 2011 s filmem Red State. Produkční společnost The Weinstein Company nyní pracuje na instalaci projektorů v amerických kinech, jež jsou schopny promítat 70milimetrové kopie.

Zatímco ambiciózní snímky jako Mistr a Interstellar se takto promítaly jen v 16 kinech, respektive 12 sálech, plán pro Osm hrozných je více než 100 takto přizpůsobených sálů.

Do českých kin snímek dorazí 7. ledna 2016.

Trailer k filmu The Hateful Eight | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 47 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy