Bratři, želvy a Stallone. Kina ovládly filmy pro děti. A sex

ČTK ČTK
26. 8. 2014 14:59
Diváci českých kin poslali pohádce Tři bratři o víkendu přes sedm milionů korun, zájem byl i o Želvy Ninja a třetí Postradatelné. Dospělí se bavili u snímku Sex Tape.
Zdeněk Svěrák ve filmu svého syna Jana.
Zdeněk Svěrák ve filmu svého syna Jana. | Foto: Externí

Praha - Filmová hudební pohádka Tři bratři režiséra Jana Svěráka zůstává v čele žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo 56 720 malých i velkých diváků, kteří nechali v pokladnách kin 7,3 milionu korun.

Tři bratři minulý týden změnili pořadí nejúspěšnějších popremiérových víkendů domácí tvorby. V historické tabulce skončil tento snímek na druhém místě, když ho předstihl jen první díl lidové komedie Babovřesky Zdeňka Trošky. Režisér Jan Svěrák měl dosud v TOP 20 nejlepších českých filmů v premiérovém víkendu tři tituly. Vedle pohádky Tři bratři i Vratné lahve na šestém a Tmavomodrý svět na třináctém místě. V letech 2007, respektive 2001, je vidělo 107 357 a 84 066 lidí.

Na druhém místě do žebříčku vstoupil další dětský titul, americký animovaný titul Želvy Ninja, který za první týden vidělo bezmála 40 tisíc diváků. Třetí je další novinka, americká komedie Sex Tape o tom, co všechno může způsobit zdánlivě nevinná nahrávka erotických hrátek, kterou o víkendu vidělo přes 19 tisíc lidí. Následuje americká akční střílečka Expendables: Postradatelní 3, kterou již celkem za dva týdny navštívilo přes 56 tisíc diváků. Na pátém místě je akční podívaná vycházející z úspěšného komiksu Strážci Galaxie, jejíž tržby již překročily 20,5 milionu korun.

Z dalších tuzemských snímků je Krobotův celovečerní debut Díra u Hanušovic na sedmém místě a dvacítku nejnavštěvovanějších víkendových titulů uzavírá dokument Olgy Sommerové Magický hlas rebelky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy