FOTO Filmové ceny SAG. Odvážné róby i překvapivá ocenění

SAG
Patricia Arquette získala sošku za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Chlapectví.
Jennifer Aniston na předávání cen SAG v Los Angeles.
Adrien Brody.
J. K. Simmons získal sošku za vedlejší roli za film Whiplash.
Foto: Reuters
jaz
26. 1. 2015 12:14
V Los Angeles se předávaly filmařské ceny Sdružení filmových a televizních herců (SAG). Podívejte se na fotografie ze slavnostního večera.

Los Angeles – Hlavní cenu za film s nejlepším hereckým obsazením získal snímek režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita Birdman. Představitel hlavní role, herec Michael Keaton, ale odešel s prázdnou.

Nejlepším hercem byl totiž vyhlášen britský třiatřicetiletý herec Eddie Redmayne za film Teorie všeho. Nejlepší herečkou se stala Julianne Moore za roli ve filmu Still Alice.

Patricia Arquette získala cenu SAG coby nejlepší herečka ve vedlejší roli ve filmu Chlapectví a J. K. Simmons za hudební drama Whiplash.

Galavečer je často označován za předstupeň filmových Oscarů, takže často napoví, jakým směrem se bude ubírat vyhlašování zlatých sošek. To proběhne 22. února.

 

Právě se děje

před 57 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy