FOTO Filmové ceny SAG. Odvážné róby i překvapivá ocenění

SAG
Patricia Arquette získala sošku za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Chlapectví.
Jennifer Aniston na předávání cen SAG v Los Angeles.
Adrien Brody.
J. K. Simmons získal sošku za vedlejší roli za film Whiplash.
Foto: Reuters
jaz
26. 1. 2015 12:14
V Los Angeles se předávaly filmařské ceny Sdružení filmových a televizních herců (SAG). Podívejte se na fotografie ze slavnostního večera.

Los Angeles – Hlavní cenu za film s nejlepším hereckým obsazením získal snímek režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita Birdman. Představitel hlavní role, herec Michael Keaton, ale odešel s prázdnou.

Nejlepším hercem byl totiž vyhlášen britský třiatřicetiletý herec Eddie Redmayne za film Teorie všeho. Nejlepší herečkou se stala Julianne Moore za roli ve filmu Still Alice.

Patricia Arquette získala cenu SAG coby nejlepší herečka ve vedlejší roli ve filmu Chlapectví a J. K. Simmons za hudební drama Whiplash.

Galavečer je často označován za předstupeň filmových Oscarů, takže často napoví, jakým směrem se bude ubírat vyhlašování zlatých sošek. To proběhne 22. února.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy