Bez Spielberga a dobrého scénáře bych na pátého Indianu Jonese nekývl, říká Harrison Ford

mad
22. 3. 2016 16:58
Americký herec Harrison Ford v rozhovoru pro BBC uvedl, že by roli Indiany Jonese v pátém díle nepřijal, pokud by film nerežíroval Steven Spielberg. Další jeho podmínkou byl dobrý scénář. Redaktor se s Fordem bavil také o jeho postavě Hana Sola ze série Star Wars. Když se ho zeptal, zda se může Solo vrátit, i když je mrtvý, herec odpověděl, že ve vesmíru je všechno možné.
Harrison Ford
Harrison Ford | Foto: Paramount Pictures

Harrison Ford v rozhovoru pro britskou BBC uvedl, že by roli v pátém díle série Indiana Jones nepřijal, pokud by chystaný film nerežíroval Steven Spielberg.

„A nechtěl jsem to dělat bez opravdu dobrého scénáře, ale naštěstí vyšlo obojí,“ řekl Ford. Scenáristou filmu je David Koepp, který napsal už čtvrtý díl. Spielberg natočil všechny dosavadní díly série  – Dobyvatele ztracené archy (1981), Chrám zkázy (1984), Poslední křížovou výpravu (1989) a Království křišťálové lebky (2008).

Harrison Ford hovořil s BBC před vydáním snímku Star Wars: Síla se probouzí na DVD. Ve filmu opět ztvárnil roli Hana Sola. Když se ho redaktor zeptal, zda je možné, že se jeho postava, která v tomto díle zemřela, vrátí, odpověděl: „Ve vesmíru je všechno možné.“

Dodal, že chtěl, aby se Han Solo obětoval pro dobro ostatních postav, což přineslo příběhu určitou váhu. Natáčení filmu si velice pochvaloval – ocenil scénář, jisté režijní vedení J. J. Abramse a své herecké kolegy.

Redaktor se Forda také zeptal, zda si ke svým postavám vytváří citová pouta. Herec odpověděl, že ne. „Doufám, že diváci si všimnou, že postavám dodávám emoční porozumění. Chci, aby diváci postavu prožili, ne aby měli pocit, že ji znají, ale aby je zajímalo, co se jí stane.“

Pátý díl Indiany Jonese dorazí do kin v červenci 2019. Star Wars: Síla se probouzí vyjde v Česku na DVD a Blu-rayi 20. dubna.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy