Ben Affleck bude unavený Batman jako od Franka MIllera

Kultura Kultura
13. 9. 2013 19:20
Šér Warner Bros prozradil inspirační zdroje Muže z oceli 2
Superbatman 2015
Superbatman 2015 | Foto: scified.com

Praha - "Ben Affleck bude unavený Batman, ale zvládne svou úlohu, bude vyspělejší než v předchozích dílech," říká generální ředitel společnosti Warner Bros Kevin Tsujihara.

Warner Bros. oznámili 22. srpna, že právě Ben Affleck je nejvhodnějším kandidátem na roli Batmana jako protivníka Supermana Henryho Cavilla pro pokračování Muže z oceli, kterému se neoficiálně přezdívá Superman vs. Batman. Režisérem bude opět Zack Snyder a do kin vstoupí 17. června 2015.

Čtěte také
Glosa: Proč je Ben Affleck nejhorší Batman v dějinách? 

"Ačkoli volba Afflecka trápí některé fanoušky, pro film Zacka Snydera je ideální volbou," míní Tsujihara. "Vítám i rozruch, který informace vubudila na internetu. Je to důkaz, jak fanoušci postavu Batmana milují."

Návrat temného rytíře vyšel i česky.
Návrat temného rytíře vyšel i česky. | Foto: Crew
 

Tsujiharův popis "unaveného" Batmana se shoduje se zprávami, že Muž z oceli 2 bude hledat inspiraci v komiksové klasice Franka Millera Návrat Temného rytíře z roku 1986 (česky Crew, 2012). Těžiště tohoto příběhu leží v budoucnosti, kdy je už Bruce Wayne válečný veterán, kterému dochází dech. Jenže ve městě se objevuje nová hrozba, a Batman musí být ještě tvrdší, než byl kdy dřív, i když oficiálně jsou všichni superhrdinové ve výslužbě. Waynovi je 55 let a tuší, že zastavení samozvaného padoucha ho může stát všechno.

Obsazení herce a režiséra Afflecka vyvolala dokonce petici, která žádala, aby studio pro roli Batmana rozhodně našlo někoho jiného. Na webu change.org ji podepsalo před 92 tisíc lidí.

Affleck roli Batmana přijal jen pár měsíců poté, co odmítl režii Justice League. Odpověď na marvelovské Avengers se připravuje už od roku 2007 a spekulace o kolem spolčení postav DC Comics se pravidelně množí.

Ovšem pokud uspěje i druhý Muž z oceli, asi již tomuto projektu nebude v cestě nic stát. První Muž z oceli vydělal celosvětově 660 milionů dolarů, což Warneři považují za úspěch.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy