Batman s tváří Bena Afflecka neskončí po prvním filmu

20. 6. 2014 12:50
Warner Bros. plánují na rok 2019 snímek The Batman, v němž si černé brnění netopýřího muže znovu oblékne Ben Affleck.
Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

Praha - Před pár týdny se nový Batman Ben Affleck představil světu v kostýmu temného strážce pořádku v Gotham City. A víme také, že se určitě takhle oděný objeví ve filmu Zacka Snydera Batman v. Superman: Dawn of Justice, který půjde do kin v květnu 2018.

Zatím ale fanoušci netušili, zda Affleck brnění miliardáře Bruce Waynea hned potom navždy svlékne, což by mnohé z nich potěšilo.

Superman vs. Batman: Dawn of Justice.
Superman vs. Batman: Dawn of Justice. | Foto: Warner Bros.

Nestane se tak a Batman ožije znovu o rok později v samostatném filmu a opět s tváří Bena Afflecka. Snímek s datem premiéry v roce 2019 má zatím jednoduchý název The Batman.

Smlouva s DC Comics, lépe řečeno s Warner Bros. na více filmů v řadě ale rozhodně dává smysl, zvláště uvědomíme-li si, že konkurenční Disneyho výrobce komiksových blockbusterů Marvel má už rozplánovaná pokračování svých hitů nejméně do roku 2028.

Například už je jasné, že přímým konkurentem batmansko-supermanského snímku se stane třetí díl Kapitána Ameriky s podtitulem Hit the jump for more.

Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

A co tedy lze čekávat od DC Comics dále? Aktuální produkce Batman v. Superman skončí v prosinci letošního roku a pak už se studio vrhne na Justice League (Ligu spravedlivých). Je ovšem nutné brát v potaz Affleckovu kariéru režiséra uměleckých filmů, vždyť jeho Argo má Oscara za nejlepší film roku 2012. A nyní se chystá jako režisér natočit gangsterku podle předlohy Denise Lahana Live by Night, která by do kin měla dorazit 17. října 2016. Produkce samostatného batmanovského filmu tedy může začít nejdříve v roce 2017.

A v roce 2019, kdy se film mohl objevit v kinech, už každopádně Affleckovi bude 49 let, čímž se stane absolutně nejstarším filmovým superhrdinou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kanoista Fuksa a kajakářka Paloudová na MS postoupili přímo do finále kilometru

Kanoista Martin Fuksa postoupil do finále mistrovství světa na 1000 metrů. Rozjížďku díky výbornému závěru vyhrál a získal jedinou přímou postupovou pozici. Nemusí tak vpodvečer absolvovat semifinále. Tomu se vyhnula také kajakářka Anežka Paloudová, které stačilo třetí místo v rozjížďce. Přes rozjížďku a semifinále postoupil do finále dvoustovky deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová.

Letošní dvojnásobný mistr Evropy a pátý muž olympijského závodu Fuksa po hrách v Tokiu pracoval na rychlosti, ale ani v rozjížďce neodstartoval nejlépe. Němec Conrad Scheibner v polovině trati vedl před českým reprezentantem o více než sekundu. Zhruba 300 metrů před cílem ale Fuksa mohutně nastoupil a jeho útok byl zničující. Dostal se výrazně před Scheibnera, který pak viditelně šetřil síly na semifinále. Ani Fuksa nemusel jet poslední metry naplno.

Paloudová dojela ve druhé rozjížďce za Maďarkou Alidou Gaszovou a Britkou Lizzie Broughtonovou a s přehledem uhájila postupovou třetí pozici. Stejně jako Fuksa se tak může těšit na sobotní finále.

V sobotním finálovém programu se představí rovněž kajakářky Sobíšková a Galádová. Měly na dvoustovce blízko k postupu už z rozjížďky, kde dojely čtvrté se ztrátou osmnácti setin na postupovou třetí příčku. V semifinále měly štěstí v těsném dojezdu, když skončily druhé. Rozdíl mezi druhým a nepostupovým čtvrtým místem byl jen tři setiny. Společně budou usilovat o postup ještě na pětistovce.

V dobré formě se ukázal také čtyřkajak, do něhož společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem usedl bronzový olympijský medailista z deblkajaku Radek Šlouf. Česká posádka výborně zvládla především druhou polovinu rozjížďky na 500 metrů a předčili ji jen Maďaři s olympijským šampionem ze singlkajaku Bálintem Kopaszem. Od přímého postupu Česko dělilo 27 setin sekundy. Semifinále je čeká v pátek.

Semifinále pojedou i kajakář Jakub Zavřel na kilometru, kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce a deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec na kilometru. Vypadly kanoistky Martina Malíková a Jana Zetek, které v semifinále deblu na 500 metrů dojely s velkým odstupem poslední.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Salač se v MS posune do kategorie Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač se v příští sezoně posune v mistrovství světa do vyšší kategorie Moto2, podepsal roční smlouvu s týmem Gresini Racing. Devatenáctiletý český reprezentant aktuálně závodí třetí rok v kategorii Moto3. Dohodu o novém angažmá potvrdil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

"Mám z toho ohromnou radost. Celou letošní sezonu jsme se snažili sehnat místo o třídu výš. Jsem opravdu rád, že se to povedlo," uvedl Salač, kterého o víkendu čeká Velká cena San Marina v Misanu.

Rodák z Mladé Boleslavi debutoval v MS v roce 2018, v další sezoně začal v šampionátu jezdit pravidelně. Jeho nejlepším výsledkem je druhé místo z letošní Velké ceny Francie v Le Mans, v průběžném pořadí mu patří 17. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy