Batman Ben Affleck usedne do nového Batmobilu

Kultura Kultura
17. 5. 2014 15:54
První záběry nového Batmobilu naznačují návrat ke komiksovějšímu pojetí Batmanova vozidla.
Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

Praha - Fanoušci Batmana už prodiskutovali obsazení Bena Afflecka do role nejoblíbenějšího superhrdiny. tento týden dostali novou dávku informací v podobě snímku nového Batmobilu.

Ten tentokrát vypadá poněkud "biomechaničtěji" než v minulosti. Možná jako reminiscenci na návrh H. R. Giggera, který tento týden zemřel, pro nepříliš povedený snímek Batman navždy.

V trilogii Christophera Nolana měl Batmobil překřtěný na Tumbler tvar připomínající tank i lamborghini, v Burtonových filmech pak byla zřejmá inspirace ala art deco.

Foto: Reuters

Film Zacka Snydera, v němž se mají na velkém plátně setkat Superman s Batmanem, přijde do kin 6. května 2016. Snímek stále nemá oficiální název, a proto se o druhém Muži z oceli většinou píše pod titulem Superman vs. Batman.

Supermana si znovu zahraje Henry Cavill, roli superhrdinky Wonder Woman získala izraelská herečka Gal Gadot známá ze šestého dílu série Rychle a zběsile.

Natáčení má začít letos.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy