Avengers budou komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob, předstihnou Avatara

ČTK ČTK
21. 7. 2019 13:07
Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu epického světa marvelovských superhrdinů, se během neděle stane komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob. Předstihne i sci-fi Avatar režiséra Jamese Camerona z roku 2009, které celosvětově utržilo 2,7897 miliardy dolarů (téměř 64,5 miliardy korun podle tehdejšího kurzu). Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž Avengers: Endgame chybí k rekordu už jen 500 tisíc dolarů.
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame | Foto: Disney

"Endgame rozdíl dorovná do zítřka (neděle), až se sečtou víkendové tržby," uvedla filmová společnost Walt Disney v sobotním prohlášení.

Disney se koncem června rozhodl poslední díl Avengers, obohacený o další záběry, nově uvést do kin poté, co se v tržbách začal blížit dosud nejúspěšnějšímu Avataru.

Nyní Avengers utržili 2,7892 miliardy dolarů (asi 63,5 miliardy korun) a k pokoření Avatara jim zbývá už pouze 500 tisíc dolarů (11,4 milionu korun).

Zabiják Kamila Fily: Poslední Avengers dojímají

Zabiják Kamila Fily: Avengers Endgame | Video: Kamil Fila, Jakub Zuzánek, Marvel
 

Právě se děje

před 28 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy