Avengers budou komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob, předstihnou Avatara

ČTK ČTK
21. 7. 2019 13:07
Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu epického světa marvelovských superhrdinů, se během neděle stane komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob. Předstihne i sci-fi Avatar režiséra Jamese Camerona z roku 2009, které celosvětově utržilo 2,7897 miliardy dolarů (téměř 64,5 miliardy korun podle tehdejšího kurzu). Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž Avengers: Endgame chybí k rekordu už jen 500 tisíc dolarů.
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame | Foto: Disney

"Endgame rozdíl dorovná do zítřka (neděle), až se sečtou víkendové tržby," uvedla filmová společnost Walt Disney v sobotním prohlášení.

Disney se koncem června rozhodl poslední díl Avengers, obohacený o další záběry, nově uvést do kin poté, co se v tržbách začal blížit dosud nejúspěšnějšímu Avataru.

Nyní Avengers utržili 2,7892 miliardy dolarů (asi 63,5 miliardy korun) a k pokoření Avatara jim zbývá už pouze 500 tisíc dolarů (11,4 milionu korun).

Zabiják Kamila Fily: Poslední Avengers dojímají

Zabiják Kamila Fily: Avengers Endgame | Video: Kamil Fila, Jakub Zuzánek, Marvel
 

Právě se děje

před 55 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy