Autor Obamových projevů se přesouvá do Hollywoodu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 9. 2011 15:12
Napsal řadu proslovů včetně těch o finanční reformě
Foto: TV NOVA

Washington - Jeden z autorů projevů amerického prezidenta Baracka Obamy opouští Bílý dům a přesouvá se do Hollywoodu, kde bude psát scénáře komedií. Informoval o tom v pátek list The Washington Post.

Devětadvacetiletý Jon Lovett podle svých slov neodchází kvůli otřesům v americké administrativě před prezidentskými volbami v roce 2012. Byl to vždy můj sen psát komedie a být kreativní," uvedl Lovett pro noviny. "Chtěl bych psát sám za sebe," vysvětlil.

Lovett napsal Obamovi řadu proslovů, včetně těch o finanční reformě. Jak napsal The Washington Post, byl to jeden z nejtalentovanějších a nejvtipnějších lidí v Obamově týmu. Zároveň však připomněl, že jen velmi málo washingtonským činitelům se podařilo získat úspěch v Hollywoodu.

Jedním z těch úspěšnějších byl Eli Attie, bývalý hlavní autor projevů viceprezidenta Ala Gorea. Stal se z něj úspěšný spisovatel a autor scénářů pro sérii Dr. House.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy