Autor Obamových projevů se přesouvá do Hollywoodu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 9. 2011 15:12
Napsal řadu proslovů včetně těch o finanční reformě
Foto: TV NOVA

Washington - Jeden z autorů projevů amerického prezidenta Baracka Obamy opouští Bílý dům a přesouvá se do Hollywoodu, kde bude psát scénáře komedií. Informoval o tom v pátek list The Washington Post.

Devětadvacetiletý Jon Lovett podle svých slov neodchází kvůli otřesům v americké administrativě před prezidentskými volbami v roce 2012. Byl to vždy můj sen psát komedie a být kreativní," uvedl Lovett pro noviny. "Chtěl bych psát sám za sebe," vysvětlil.

Lovett napsal Obamovi řadu proslovů, včetně těch o finanční reformě. Jak napsal The Washington Post, byl to jeden z nejtalentovanějších a nejvtipnějších lidí v Obamově týmu. Zároveň však připomněl, že jen velmi málo washingtonským činitelům se podařilo získat úspěch v Hollywoodu.

Jedním z těch úspěšnějších byl Eli Attie, bývalý hlavní autor projevů viceprezidenta Ala Gorea. Stal se z něj úspěšný spisovatel a autor scénářů pro sérii Dr. House.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy