reklama
 
 

Autor hudby k Titaniku James Horner zemřel při pádu letadla

23. 6. 2015 10:09
James Horner James Horner | Foto: ČTK
Oscarový tvůrce James Horner složil hudbu k filmům jako Avatar, Apollo 13 nebo Statečné srdce. Bylo mu 61 let.

Los Angeles – Při havárii svého soukromého letadla zahynul oscarový skladatel filmové hudby James Horner. Informoval o tom dnes americký magazín Variety, podle něhož hudebník zahynul u kalifornské Santa Barbary. Horner, jemuž bylo 61 let, je autorem hudby k velkofilmům Titanic, Avatar, Apollo 13 nebo Statečné srdce.

Hornerův jednomotorový dvoumístný letoun S312 Tucano se zřítil severně od Santa Barbary v pondělí dopoledne. Stroj se vznítil a byl zcela zničen. Horner v něm byl sám, napsal americký magazín na svých internetových stránkách.

"Skvělý skladatel James Horner, můj přítel a spolupracovník na sedmi filmech, tragicky zahynul při letecké nehodě," napsal na Twitteru hollywoodský režisér Ron Howard.

Horner se díky hudbě k filmu Titanic stal autorem nejprodávanějšího filmového orchestrálního soundtracku všech dob. Po celém světě se alba prodalo na 30 milionů kopií a Horner za něj byl oceněn soškou Oscara. Ústřední filmová píseň My Heart Will Go On v podání Céline Dion si v roce 1999 z udílení cen Grammy odnesla ocenění jako nahrávka roku.

Celine Dion - My Heart Will Go On | Video: YouTube

autor: ČTK | 23. 6. 2015 10:09

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama