Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli je komerčním propadákem

mad
27. 12. 2016 17:28
Film Rogue One: Star Wars Story vede druhý víkend po sobě žebříček nejnavštěvovanějších filmů v USA. Snímek utržil přes víkend 64 milionů dolarů, což je propad o necelých 60 procent. Na druhé příčce je animovaný film Zpívej s 35 miliony, následuje sci-fi Pasažéři s necelými 15 miliony dolary, což je při rozpočtu 110 milionů dolarů velmi slabý start. Větším propadákem je videoherní adaptace Assassin's Creed, která utržila pouhých 10 milionů dolarů. Snímek provázely velmi kritické ohlasy recenzentů a tržbám nepomohli ani Michael Fassbender a Marion Cotillardová v hlavních rolích. Rozpočet snímku činí 125 milionů dolarů. V Česku má premiéru 29. prosince.
Michael Fassbender jako asasín v 15. století
Michael Fassbender jako asasín v 15. století | Foto: Cinemart
 

Právě se děje

před 18 minutami

Netanjahu uvítal, že Česko a další státy podpořily Izrael u mezinárodního soudu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvítal, co nazval snahou spřátelených států zabránit tomu, aby Mezinárodní trestní soud (ICC) zahájil vyšetřování údajných válečných zločinů Izraele vůči Palestincům. Informovala o tom agentura Reuters.

Česká republika předala ICC ve čtvrtek právní názor, ve kterém vyjadřuje pochyby o tom, zda se tento soud může zabývat údajnými válečnými zločiny Izraele na Palestincích. Obdobně podle Reuters postupovaly také Brazílie, Maďarsko, Rakousko, Německo a Austrálie.

Česko v dopise soudu podepsaném šéfem diplomacie Tomášem Petříčkem argumentuje, že Palestina není svrchovaným státem, proto ICC nemůže ve věci rozhodovat.

Soud má brzy rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům na jejich území - v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy