Asgard je v ohrožení, Thorovo kladivo napadrť a Hulk se zlobí, láká první ukázka na Thor: Ragnarok

mad
11. 4. 2017 12:46
První ukázka k třetímu dílu Thora s podtitulem Ragnarok ukazuje gladiátorský souboj dvou hrdinů. Thor (Chris Hemsworth) přijde o své mocné kladivo Mjölnir, padne do zajetí a musí v aréně porazit Hulka (Mark Ruffalo). Zároveň čelí hrozbě, která se chystá zničit jeho rodný Asgard. Hlavní zápornou postavu jménem Hela ztvárnila Cate Blanchettová. Ve videu se také krátce mihne Thorův adoptivní bratr Loki v podání Toma Hiddlestona a Heimdall Idrise Elby, který tentokrát nemá své zlaté brnění. Režisérem filmu je Novozélanďan Taika Waititi (Hon na pačlověky). Snímek dorazí do českých kin 26. října.
Podívejte se na trailer k filmu Thor: Ragnarok | Video: Marvel
 

Právě se děje

před 9 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy