Animovaní Mimoni baví Čechy. Porazili i Terminátora

ČTK Kultura ČTK, Kultura
13. 7. 2015 14:53
Rodinná komedie Mimoni přilákala do českých kin téměř 500 tisíc lidí a na českém trhu vydělala 67 milionů korun.
Animovaný snímek Mimoni je úspěšný protipól filmům od studia Pixar. Film vkusně využívá poetiku němé grotesky a nudit se při něm nebudou děti ani dospělí, tvrdí filmový recenzent Tomáš Stejskal. | Video: Tomáš Stejskal

Praha – Už téměř půl milionu diváků nasbírala během tří týdnů v české distribuci americká animovaná komedie Mimoni. O víkendu ji zhlédlo 54 397 lidí a umístila se opět v čele návštěvnosti kin. Na tržbách zatím vydělala 67 milionů korun.

Podle informací Unie filmových distributorů skončil na druhém místě americký akční sci-fi thriller Terminator Genisys s Arnoldem Schwarzeneggerem v roli stroje na zabíjení s lidskými rysy, který vidělo 31 230 lidí. Na třetí pozici (17 012 diváků) sestoupila komedie Méďa 2 o plyšákovi, který se nezastaví před ničím.

Čtvrté místo patří velkofilmu Jurský svět s počtem 12 101 víkendových diváků. Celkem jich má na kontě 286 880 a tržby ve výši 44 milionů korun.

Komedie režiséra Milana Cieslara Život je život je v aktuálním žebříčku pátá. Celkem ji během dvou měsíců vidělo 221 043 diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes 29 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy