Animovaná zoologická překonala agenta Bonda i Kotíka

Irena Hejdová Irena Hejdová
25. 11. 2008 14:20
V českých kinech bude do konce roku ještě veselo
Foto: archiv

Praha - Už minulý týden odstartovala tradiční podzimní a předsváteční filmová smršť. Zatímco v létě distributoři své favority pečlivě dávkují, čím víc se blíží Vánoce, tím více jich pouštějí do kin.

Místo obvyklých přibližně čtyř premiér týdně tak v každém listopadovém týdnu vstoupí do šest až sedm filmů, mezi kterými je řada předpokládaných trháků.

Aktuálně se v kinech nejlépe daří novému animovanému filmu pro celou rodinu. Madagaskar 2 před týdnem sesadil z prvního místa českého žebříčku tržeb Jamese Bonda.

Před Vánoci do kin zamíří ještě další animovaná dobrodružství, která uspokojí hlad dětí po vánočním pohádkovém veselí: 11. prosince přijde Sobík Niko, druhým dílem bude 18. prosince pokračovat Lovecká sezona.

Vy nám taky, šéfe!
Vy nám taky, šéfe! | Foto: Bontonfilm

Madagaskaru i po dalším víkendu zůstává první pozice, zatímco bondovka Quantum of Solace se propadla až na třetí místo.

Mezi dobrodružství animovaných zvířátek a novou misi Jamese Bonda se vklínil nový český celovečerní sitcom, jak je označován film Martina Kotíka Vy nám taky, šéfe.

Rozdíl mezi první příčkou žebříčku a dalšími posty je přitom propastný.

Zatímco na Madagaskar 2 o víkendu zašlo 79 tisíc diváků a celkem jich tak už film po pouhých dvou týdnech v kinech má 260 tisíc, na Kotíkovu tragickou komedii z reklamní agentury se zašlo podívat necelých 22 tisíc diváků.

České filmy jsou aktuálně i na dalších místech žebříčku. Čtvrté místo drží Jan Hřebejk s Nestydou, který má celkem už 430 tisíc diváků. Šesté místo patří Kozímu příběhu, osmé Anglickým jahodám.

Foto: archiv

Diváci se mohou do konce roku těšit ještě na sedm nových českých filmů.

Hned tři jsou dokumentární: už tento týden vstupuje do kin hiphopová Česká Rapublika, začátkem prosince bude následovat v Jihlavě uvedené Gyumri Jany Ševčíkové a před koncem roku by měl přijít na řadu ještě poslední díl ceněných Zapomenutých transportů, tentokrát do Polska.

Hrané české novinky zahrnují tento týden návrat Filipa Renče s Hlídačem č. 47; následovat bude půvabný rodinný film Kdopak by se vlka bál Marii Procházkové, nonkonformní, ale velmi působivá adaptace Topolovy Sestry v režii Víta Pancíře a především rovných 44 kopií Sněženek a machrů po 25 letech, které vstoupí do kin 18. prosince.

 Jamese Bonda v podání Daniela Craiga a jeho malé množství útěchy si vychutnalo o víkendu necelých 20 tisíc diváků, celkem tak má film v Česku po třech týdnech na kontě 176 tisíc diváků.

Foto: archiv

Zatím má tedy hodně daleko k tomu, aby se dotáhl na zisk letní romance Mamma Mia! Tu diváci vyhledávají i 16 týdnů od premiéry; aktuálně je na velmi slušném 7. místě a celkem má na kontě 71 milionů korun od 624 tisíc diváků.

Diváky těsně po Vánocích oblaží další napjatě očekávaný romantický film, návrat tvůrce Moulin Rouge Buze Luhrmanna, tentokrát s romantickou Austrálií s Nicole Kidmanovou.

Hned několik filmů, které právě válcují americká kina, cílí romantické šípy už na dospívající diváky.

Vyznavače stylu emo nadchne brzy i v českých kinech upírská romantika Stmívání, diskofilněji zaměřenou mládež Muzikál ze střední 3 a ctitele hip hopu film s úderným názvem Dokaž to!

 

Právě se děje

Další zprávy