Allen má s filmem Deštivý den v New Yorku potíže, přesto o víkendu utržil nejvíc

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 5. 2020 23:15
Snímek Woodyho Allena Deštivý den v New Yorku, k němuž se nechtějí znát herci a jehož uvedení v USA zrušilo studio Amazon, byť film původně podporovalo, měl tento týden celosvětově nejvyšší tržby. Tvrdí to server Box Office Mojo, který data mapuje.
Woody Allen má s uváděním Deštivého dne v New Yorku potíže, přesto jeho film dokázal o víkendu vydělat nejvíc.
Woody Allen má s uváděním Deštivého dne v New Yorku potíže, přesto jeho film dokázal o víkendu vydělat nejvíc. | Foto: ČTK/APInvision

Podle serveru v době, kdy jsou kina kvůli koronaviru v mnoha zemích stále zavřená, snímek minulý víkend v Jižní Koreji utržil 330 tisíc dolarů, v přepočtu 8,5 milionu korun. Jižní Korea v minulých dnech začala protikoronavirová omezení uvolňovat.

Jak doplňuje britský list The Guardian, je těžké získat informace o tržbách, ale vypadá to, že Deštivý den v New Yorku si vedl nejlíp. Je daleko před animovaným snímkem Frčíme, který v Norsku utržil 17 tisíc dolarů, i před francouzským filmem Tenkrát podruhé, který se promítal v Austrálii, kde lidé dali za vstupenky 35 tisíc dolarů.

V USA byl úspěšný horor The Wretched, ale i ten s tržbami 69 tisíc dolarů zůstal daleko za Deštivým dnem.

Woody Allen má s uvedením tohoto díla potíže od obnovených obvinění, že údajně zneužil adoptivní dceru Dylan Farrowovou. Režisér vinu popírá. Dylanina adoptivní matka, herečka Mia Farrowová, z tohoto činu Allena obvinila už v roce 1992. Režisér byl vyšetřován, ale ne obviněn.

Dylan Farrowová poté zveřejnila článek v deníku Los Angeles Times v prosinci 2017, kdy byl film dotočen, ale ještě se na něm pracovalo. Uvedení v USA bylo naplánováno na rok 2019, avšak studio Amazon uvedení zrušilo a Allen je zažaloval za ukončení smlouvy.

Herci Timothée Chalamet, Rebecca Hallová a Selena Gomezová, kteří ve snímku účinkují, darovali velkou část honorářů na charitu a Hallová se dala slyšet, že spolupráce s Allenem lituje. Chalamet napsal, že nehodlá ze své práce na tomto filmu vydělat.

Film nakonec uvedli nezávislí distributoři mimo USA, například ve Francii, Španělsku, Mexiku, Rusku nebo Česku.

Prozatím snímek utržil 20,9 milionu dolarů, v přepočtu 536 milionů korun, a v červnu ho chtějí začít promítat také v Británii. V Česku Allenův film vidělo okolo 8800 diváků, utržil 1,3 milionu korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy