Allen má s filmem Deštivý den v New Yorku potíže, přesto o víkendu utržil nejvíc

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 5. 2020 23:15
Snímek Woodyho Allena Deštivý den v New Yorku, k němuž se nechtějí znát herci a jehož uvedení v USA zrušilo studio Amazon, byť film původně podporovalo, měl tento týden celosvětově nejvyšší tržby. Tvrdí to server Box Office Mojo, který data mapuje.
Woody Allen má s uváděním Deštivého dne v New Yorku potíže, přesto jeho film dokázal o víkendu vydělat nejvíc.
Woody Allen má s uváděním Deštivého dne v New Yorku potíže, přesto jeho film dokázal o víkendu vydělat nejvíc. | Foto: ČTK/APInvision

Podle serveru v době, kdy jsou kina kvůli koronaviru v mnoha zemích stále zavřená, snímek minulý víkend v Jižní Koreji utržil 330 tisíc dolarů, v přepočtu 8,5 milionu korun. Jižní Korea v minulých dnech začala protikoronavirová omezení uvolňovat.

Jak doplňuje britský list The Guardian, je těžké získat informace o tržbách, ale vypadá to, že Deštivý den v New Yorku si vedl nejlíp. Je daleko před animovaným snímkem Frčíme, který v Norsku utržil 17 tisíc dolarů, i před francouzským filmem Tenkrát podruhé, který se promítal v Austrálii, kde lidé dali za vstupenky 35 tisíc dolarů.

V USA byl úspěšný horor The Wretched, ale i ten s tržbami 69 tisíc dolarů zůstal daleko za Deštivým dnem.

Woody Allen má s uvedením tohoto díla potíže od obnovených obvinění, že údajně zneužil adoptivní dceru Dylan Farrowovou. Režisér vinu popírá. Dylanina adoptivní matka, herečka Mia Farrowová, z tohoto činu Allena obvinila už v roce 1992. Režisér byl vyšetřován, ale ne obviněn.

Dylan Farrowová poté zveřejnila článek v deníku Los Angeles Times v prosinci 2017, kdy byl film dotočen, ale ještě se na něm pracovalo. Uvedení v USA bylo naplánováno na rok 2019, avšak studio Amazon uvedení zrušilo a Allen je zažaloval za ukončení smlouvy.

Herci Timothée Chalamet, Rebecca Hallová a Selena Gomezová, kteří ve snímku účinkují, darovali velkou část honorářů na charitu a Hallová se dala slyšet, že spolupráce s Allenem lituje. Chalamet napsal, že nehodlá ze své práce na tomto filmu vydělat.

Film nakonec uvedli nezávislí distributoři mimo USA, například ve Francii, Španělsku, Mexiku, Rusku nebo Česku.

Prozatím snímek utržil 20,9 milionu dolarů, v přepočtu 536 milionů korun, a v červnu ho chtějí začít promítat také v Británii. V Česku Allenův film vidělo okolo 8800 diváků, utržil 1,3 milionu korun.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy