Al Pacino je "malý, tlustý, dost ošklivý". Gucciho dědicům se nelíbí chystaný film

ČTK Kultura ČTK, AP, Kultura
16. 4. 2021 9:48
Pravnukům Guccia Gucciho, zakladatele luxusního italského módního domu, se nezamlouvá chystaný film hollywoodského režiséra Ridleyho Scotta o jejich rodině. Ve snímku nazvaném The House of Gucci se představí Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto nebo Al Pacino, premiéru má mít letos v listopadu.
Lady Gaga (na snímku z natáčení ve svatebních šatech) ztvární odsouzenou Patrizii Reggianiovou.
Lady Gaga (na snímku z natáčení ve svatebních šatech) ztvární odsouzenou Patrizii Reggianiovou. | Foto: ČTK/AP

Jak připomíná agentura AP, film je založen na knize o nájemné vraždě Gucciho pravnuka Maurizia z 90. let minulého století. Gucciho pravnučka teď jménem rodiny vyjádřila obavy, že film příliš zasahuje do soukromí dědiců. Spokojená není ani se skutečností, že produkční společnost s rodinou nekomunikuje, nebo se vzezřením Al Pacina, který podle ní není dost hezký.

Maurizio Gucci, jenž zdědil mnohamilionový majetek rodinné firmy, byl zavražděn v roce 1995. Po vleklém procesu byla za objednávku vraždy odsouzena Mauriziova exmanželka Patrizia Reggianiová. Strávila 16 let ve vězení.

Jedna z Mauriziových vzdálených sestřenic se shodným křestním jménem, Patrizia Gucciová, se ale bojí, že film nebude pouze vylíčením tragické události, ale také se pokusí poodhalit něco z osobního života Gucciho dědiců.

"Jsme opravdu zklamáni. Mluvím teď jménem celé rodiny. Kradou naši rodinou identitu, aby z toho měli zisk, aby zvýšili příjem hollywoodského průmyslu," říká. "Můžeme mluvit o všem. Ale je určitá hranice, která nemůže být překročena," podtrhuje.

K obavám rodiny podle Gucciové přispívá skutečnost, že produkční společnost s ní o novém filmu nekomunikuje. Pravnučka kontaktovala manželku režiséra Ridleyho Scotta, Gianninu Faciovou, odpověď od ní ale nedostala. Producenti nyní nereagovali ani na dotazy agentury AP.

Faciová na začátku tisíciletí let projednávala s rodinou jiný projekt, který se měl týkat role Patriziina otce Paola a dědečka Alda v přeorientování značky na globální trh s luxusním zbožím.

Podle Patrizie Gucciové kniha, z níž film vychází, obsahuje nepřesnosti. Ani výběr herců jí není po chuti. Především ji rozhořčilo, že jejího dědečka Alda Gucciho hraje Al Pacino, kterého viděla na fotografiích z natáčení. "Můj dědeček byl velmi pohledný, jako všichni Gucciovi. Vysoký, s modrýma očima, velmi elegantní. Hraje ho Al Pacino, který zajedno není moc vysoký a na fotografiích je malý, tlustý a s kotletami, dost ošklivý," hodnotí.

Také postava Paola Gucciho, který se na fotografiích z natáčení objevuje s neupravenými vlasy a v šeříkovém manšestrovém obleku, vzezřením neodpovídá jejím vzpomínkám. Paola Gucciho ztvárnil Jared Leto. "Hrozné, hrozné, cítím se dotčena," uzavírá Patrizia Gucciová, která nevylučuje, že až film uvidí, obrátí se na právníky.

Gucciho rodina slavný módní dům nespravuje od roku 1993, kdy Maurizio Gucci prodal svůj zbývající podíl anglicko-arabské investiční firmě Investcorp. V roce 1999 do firmy vstoupilo francouzské módní impérium Pinault Printemps Redoute známé pod zkratkou PPR. Dnes se tento konglomerát jmenuje Kering a kromě Gucci vlastní značky jako Saint Laurent nebo Bottega Veneta.

Módní dům Gucci zastoupený touto společností, nikoliv dědici, nechal štáb Ridleyho Scotta nahlédnout do archivů a poskytl mu rekvizity či šaty. Ve snímku bude účinkovat mimo jiné Salma Hayeková, manželka generálního ředitele Keringu Francoise-Henriho Pinaulta. Další herec Jared Leto se zase přátelí s kreativním ředitelem firmy Alessandrem Michelem.

Gucciovi nejsou první rodinou z italského módního průmyslu, která se dostala do střetu s filmaři. Rodina Versace se v roce 2018 distancovala od seriálu American Crime Story - Versace, líčícím vraždu italského módního návrháře Gianniho Versaceho z roku 1997. Jeho sestru a viceprezidentku skupiny Donatellu Versace hrála Penélope Cruzová. Rodina tehdy vydala prohlášení, že tvůrcům neudělila svolení o ní točit a že vše, co se v seriálu odehrává, má být vnímáno jako fikce, nikoli skutečnost, připomíná agentura AP.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Při útoku u amerického Pentagonu zemřel policista i útočník, motiv je nejasný

Na autobusové zastávce uvnitř komplexu amerického ministerstva obrany v úterý zaútočil muž na člena ochranky Pentagonu a zabil ho. Sedmadvacetiletý pachatel pak následně zemřel při přestřelce. Podrobnosti incidentu, který si vynutil dočasné uzavření celého sídla amerického ministerstva obrany, zatím nejsou jasné, federální vyšetřovatelé nicméně sestavují profil útočníka a snaží se přijít na motiv jeho činu, napsala agentura AP.

Pachatelem byl podle několika vyšetřovatelů zřejmě Austin William Lanz. Podle nejmenovaných zdrojů AP se rozběhl na člena ochranky Pentagonu George Gonzaleze a pobodal ho do krku. Další policisté na místě útočníka následně zastřelili.

K útoku došlo na zastávce v bezprostřední blízkosti budovy Pentagonu, která je přestupní stanicí mezi metrem a řadou autobusových linek, a jíž denně prochází tisíce zaměstnanců ministerstva.

Mluvčí ministerstva obrany na úterní tiskové konferenci nechtěl médiím sdělit ani základní okolnosti útoku, jen zmínil, že byl napaden policista a že došlo k přestřelce. Nevyloučil také teroristický ani jiný motiv s tím, že nechce zasahovat do probíhajícího vyšetřování. Bližší informace neposkytl ani Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, koridor bude stát až do čtvrtečního rána

U Kralup nad Vltavou vykolejil ve středu brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, škoda na vlaku dosáhla tří milionů korun, na trati je škoda za jeden milion korun, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD). V úseku je náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčího Správy železnic Dušana Gavendy potrvá omezení zřejmě do čtvrtečních brzkých ranních hodin, nyní na místě pokračuje odklízení vykolejených vozů, řekl Gavenda po 20:00.

Nehoda se stala krátce před 05:00 v úseku mezi Kralupy - Libčice nad Vltavou. Podle ČD vykolejil vlak jiného dopravce. "Vykolejil v prostoru výhybky," řekl Drápal. Drážní inspekce na místě zjišťovala příčiny a okolnosti nehody, vyšetřování pokračovalo celé odpoledne. Po jeho skončení na místě začalo odklízení vagonů.

"Je předpoklad, že ještě v noci, odhadem kolem půlnoci, začne oprava trati," popsal Gavenda. Mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová už dnes ráno uvedla, že není poškozené trakční vedení. Podle předběžných informací Českých drah by provoz po jedné koleji mohl být obnoven kolem 4:00.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

OSN má obavy o desetitisíce Afghánců, v Laškargáhu by je mohly uvěznit boje s Tálibánem

OSN má velké obavy o bezpečnost desetitisíců obyvatel afghánského Laškargáhu, které by v tomto městě mohly uvěznit boje mezi vládními vojsky a islamistickým hnutím Tálibán. V New Yorku to dnes podle agentury Reuters uvedl mluvčí generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric.

Tálibán svou ofenzivu proti afghánské vládě zesiluje od dubna, kdy USA oznámily, že do září stáhnou z Afghánistánu své vojáky, čímž ukončí svou dvacetiletou vojenskou přítomnost v zemi.

"Od začátku roku konflikt v Afghánistánu přinutil skoro 360.000 lidí opustit domovy. Od roku 2012 bylo vysídleno zhruba pět milionů lidí," řekl Dujarric novinářům.

Boje jsou velmi intenzivní zejména v okolí města Herát, nedaleko západní hranice s Íránem, a v Kandaháru a právě v Laškargáhu na jihu země.

"Máme velké obavy o bezpečnost a ochranu lidí v Laškargáhu na jihu země, kde by boje mohly uvěznit desetitisíce lidí," řekl Dujarric. Doplnil přitom, že z provincií Hílmand a Kandahár byl hlášen nárůst počtu civilních obětí a destrukce civilních budov i kritické infrastruktury, včetně nemocnicí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy