300: Vzestup říše nezopakoval kasovní šok Bitvy u Thermopyl

10. 3. 2014 11:49
Druhá Třístovka neopakuje úspěch jedničky, finančně ale ostudu nedělá. Dostavil se další úspěšný animák a Ježíš se na vzkříšení teprve chystá.
300: Vzestup říše.
300: Vzestup říše. | Foto: Warner Bros.

Praha - První Třístovka (300: Bitva u Thermopyl) v roce 2007 šokovala svým sedmdesátimilionovým otvírákem, což bylo na film s omezenou věkovou přístupností opravdu nečekané. U side-quellu s podtitulem Vzestup říše se vyhlíželo překvapení spíše druhým směrem, producenti si však oddechli - vlažně přijatá dvojka si připsala za první víkend 45 milionů z USA a devadesát dalších ze zbytku světa.

Na druhém místě další premiéra, animák Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana. 32 milionů není špatné, ale rozpočet 140 milionů snese ještě pártýdenní přísun tržeb, než budou producenti spokojení.

Non-Stop nezastavuje, pouze brzdí. Druhý víkend připisuje 15 milionů, celosvětově má již 72. Film za 70 milionů takže ještě pár dolarů před vyhlášením zelených čísel vyhlíží.

LEGO® příběh už vyhlížet nepotřebuje, 360 světových milionů mu stačí ke spokojenosti. přesto jistě nikdo nepohrdnul dalšími 11 miliony za pátý víkend. Škoda že zbytek světa nesype jako USA, odkud pochází 220 milionů.

Na pátém místě s deseti miliony trpí svůj úděl Son of God. Film o Ježíšovi jistě o Velikonocích ožije a k 40 milionům jih pár přidá.

Za zmínku stojí, že Andersonův Grandhotel Budapešť otevřel na osmi stech tisících dolarech, což možná vypadá jako karambol, musíme si ale uvědomit, že tu je řeč pouze o čtyřech kinech. A to ho naopak pasuje do první desítky otvíráků v přepočtu na jedno kino. Podobně distribuované Měsíční království a Mistr měli osminu této sumy.

 

Právě se děje

před 49 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy