300: Vzestup říše nezopakoval kasovní šok Bitvy u Thermopyl

10. 3. 2014 11:49
Druhá Třístovka neopakuje úspěch jedničky, finančně ale ostudu nedělá. Dostavil se další úspěšný animák a Ježíš se na vzkříšení teprve chystá.
300: Vzestup říše.
300: Vzestup říše. | Foto: Warner Bros.

Praha - První Třístovka (300: Bitva u Thermopyl) v roce 2007 šokovala svým sedmdesátimilionovým otvírákem, což bylo na film s omezenou věkovou přístupností opravdu nečekané. U side-quellu s podtitulem Vzestup říše se vyhlíželo překvapení spíše druhým směrem, producenti si však oddechli - vlažně přijatá dvojka si připsala za první víkend 45 milionů z USA a devadesát dalších ze zbytku světa.

Na druhém místě další premiéra, animák Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana. 32 milionů není špatné, ale rozpočet 140 milionů snese ještě pártýdenní přísun tržeb, než budou producenti spokojení.

Non-Stop nezastavuje, pouze brzdí. Druhý víkend připisuje 15 milionů, celosvětově má již 72. Film za 70 milionů takže ještě pár dolarů před vyhlášením zelených čísel vyhlíží.

LEGO® příběh už vyhlížet nepotřebuje, 360 světových milionů mu stačí ke spokojenosti. přesto jistě nikdo nepohrdnul dalšími 11 miliony za pátý víkend. Škoda že zbytek světa nesype jako USA, odkud pochází 220 milionů.

Na pátém místě s deseti miliony trpí svůj úděl Son of God. Film o Ježíšovi jistě o Velikonocích ožije a k 40 milionům jih pár přidá.

Za zmínku stojí, že Andersonův Grandhotel Budapešť otevřel na osmi stech tisících dolarech, což možná vypadá jako karambol, musíme si ale uvědomit, že tu je řeč pouze o čtyřech kinech. A to ho naopak pasuje do první desítky otvíráků v přepočtu na jedno kino. Podobně distribuované Měsíční království a Mistr měli osminu této sumy.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy