reklama
 
 

Film Zemský ráj to na pohled získal v Moskvě 2 ceny

26. 6. 2010 18:00
Film Ireny Pavláskové získal cenu kritiky a cenu za nejlepší ženský herecký výkon

Moskva - Český film Zemský ráj to napohled režisérky Ireny Pavláskové získal na  moskevském filmovém festivalu cenu kritiky FIPRESCI a cenu pro nejlepší ženský herecký výkon Silever George.

Tu si odnesla představitelka hlavní role Vilma Cibulková.

Zástupce české kinematografie se na 32. ročníku moskevského festivalu, který spadá do kategorie A, prosadil v konkurenci šestnácti dalších filmů.

Obě ocenění na slavnostním závěrečném ceremoniálu převzala Vilma Cibulková.

 

Festivalu se zúčastnila i režisérka Irena Pavlásková, která tento první hraný český film zachycující vznik Charty 77 a osudy jejích signatářů, natočila podle námětu a scénáře Terezy Boučkové.

Předsedou soutěžní poroty byl  francouzský režisér, producent a scenárista Luc Besson. Prezidentem tohoto moskevského festivalu je proslulý režisér Nikita Michalkov, který na nadcházejícím 45. ročníku karlovarském festivalu převezme Křišťálový glóbus za celoživotní přínos světové kinematografii na.

Film Zemský ráj to napohled, natočený v koprodukci České televize, v současné době soutěží i na polském festivalu Lubuskie Lato Filmowe.

Na MFF v Karlových Varech ho budou moci diváci zhlédnout v sekci věnované českému filmu a v září bude promítán ještě na Mezinárodním festivalu v německém Hamburku.

autor: Petr Jemelka | 26. 6. 2010 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama