Film Prezident Tonda Blaník jde do kin hned po volbách. Režisér má připravené různé finální verze

Hana Slívová Hana Slívová
Aktualizováno 21. 12. 2017 23:26
Film Prezident Blaník s Markem Danielem v hlavní roli vstoupí do kin 1. února 2018, tedy necelý týden po druhém kole reálných prezidentských voleb. Filmaři tak musí být připraveni na různé varianty výsledku, aby se pár dnů po oznámení jména prezidenta dostala do kin verze zachycující aktuální výsledek.
Tonda Blaník na Hrad! | Video: Falcon

Film režiséra Marka Najbrta Prezident Blaník, který vychází z humoru a politické satiry seriálu Kancelář Blaník, je připravený na vše. I na výsledky reálných prezidentských voleb, jejichž druhé kolo se koná na konci ledna.

"Budeme mít připravené různé varianty konce filmu a po vyhlášení výsledku prezidentské volby pošleme do kin tu aktuální verzi. Je to časově velmi náročný postup, ale na to jsme po čtyřech letech natáčení seriálu Kancelář Blaník zvyklí," říká producent filmu Prezident Blaník Milan Kuchynka.

Celovečerní film sice navazuje na kultovní internetový seriál, kteří diváci znají z internetu, ale rozdíl oproti seriálu je v tom, že tvůrci neřeší jednu konkrétní kauzu, ale sledují kontinuální příběh kandidatury Tondy Blaníka na prezidenta a jeho následné vypořádání se s neúspěchem.

Nahlíží také do soukromí postav a celý děj je více zapojený do skutečných událostí na politické scéně. Doposud se natáčelo například na debatách prezidentských kandidátů, oslavách 17. listopadu, ve zpravodajství České televize a nemalou roli hrají již tradičně státní budovy, například parlament, úřad vlády či Pražský hrad.

Ve filmu se tak objeví například moderátor Jakub Železný, právník Tomáš Sokol, ekonom Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček nebo zpěvák Tomáš Klus.

Vedle hlavního hrdiny Tondy Blaníka ve filmu hrají v rolích jeho asistentů seriálové postavy Halka Třešňáková (jako Lenka) a Michal Dalecký (jako Žížala).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy