Festivaly Nultý bod a Za dveřmi představily špičkové divadlo

Festivaly Nultý bod a Za dveřmi představily špičkové divadlo
Andrea Miltnerová - Fractured
Teatr Biuro Podrózy (PL) - CARMEN FUNEBRE
Teatr Biuro Podrózy (PL) - CARMEN FUNEBRE
Teatr Biuro Podrózy (PL) - CARMEN FUNEBRE
Foto: Marek Rebroš
Kultura Kultura
20. 7. 2012 14:58

Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod a Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi bavily v uplynulém týdnu Prahu. Oba festivaly představily špičkové evropské soubory. Například na Václavském náměstí mohli diváci poprvé zhlédnout představení Carmen Funebre od světoznámých Teatr Biuro Podrózy z Polska. V závěru týdne (22. července) se festival Nultý bod přesune na Divadelní loď Tajemství Bratří Formanů, kde se koná již třetí komponovaný večer Mladé krve. Festival Za dveřmi se zase od pátku 20. července přesune v rámci svých ozvěn na festival Živá ulice v Plzni, kde zůstane až do neděle.

 

Právě se děje

před 3 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy