Festival Colours of Ostrava zařídil českou premiéru kapele Calexico. Dorazí i Future Islands

Kultura Kultura
19. 1. 2018 18:49
Českou premiéru bude mít na letošním festivalu Colours of Ostrava koncert kapely Calexico, která pochází z města Tuscon na mexicko-americkém pomezí. Její energií nabitá fúze indie rocku, mexické hudby, folku i country nemá na klubové, ale ani na festivalové scéně obdoby. Ostravští návštěvníci letos uvidí také legendární tanec frontmana americké synthpopové skupiny Future Islands Samuela T. Herringa. Skupina se světově proslavila po živém hraní v show Davida Lettermana, Herring tam svůj tanec rozbalil během skladby Seasons (Waiting On You). V tanci ovšem nepolevuje ani na "běžných" koncertech a výjimkou jistě nebude ani ten ostravský. Future Islands letos vydali páté album The Far Field.
Calexico. | Video: YouTube / KEXP
 

Právě se děje

před 13 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy