Festival Aerodrome 2018 bude plný hvězd. Dorazí Nine Inch Nails, Macklemore nebo Wiz Khalifa

Kultura Kultura
12. 12. 2017 17:07
Pátý ročník festivalu Aerodrome (28.-30. 6. 2018) se z Prahy přesune na dvě pódia do areálu letiště v Panenském Týnci. Během tří dnů se na nich vystřídají headlineři - američtí rapeři Macklemore a Wiz Khalifa a hardrocková kapela Nine Inch Nails. Dále je v plánu koncert skupin Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Bullet for My Valentine a Hollywood Undead. Jméno čtvrtého hlavního interpreta pořadatelé teprve oznámí. Prvních dva tisíce vstupenek je k sehnání za 2990 korun. "Program v Panenském Týnci nebude limitovaný vyhláškou nočního klidu, a může tak probíhat až do časných ranních hodin. Zároveň návštěvníkům umožní kempování v areálu," libují si pořadatelé.
Foto: Festival Aerodrome
 

Právě se děje

před 32 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 58 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy