Fenomén Masaryk otevírá výstavku poskládanou z pokladů hradního fotoarchivu

Foto: Národní muzeum
Kultura Kultura
1. 12. 2017 10:41
Národní muzeum, kde je nyní k vidění výstava Fenomén Masaryk, otevřelo doprovodnou výstavku složenou z fotek z hradního archivu. Jedná se o fond z podstatné části prezidentského mandátu Masaryka v letech 1918-1933. Pořizování podrobné fotodokumentace často inicioval sám prezident, aby se veřejnost rychle dozvěděla nezkreslené informace kolem jeho úřadu. K vidění tak budou snímky z tuzemských cest nebo nejrůznějších politických, státních i soukromých aktivit. Hradní fotoarchiv Národní muzeum převzalo roku 1972 z Československé tiskové kanceláře. Je v něm víc než 6500 skleněných a celuloidových negativů a 10 000 fotografických pozitivů a pozitivních kontaktů. Na výstavě je jen část sbírky.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy