Dyzajn market míří na Střelák, zahrají i Midi Lidi

Kultura Kultura
11. 9. 2014 15:45
Pražanům lačnícím po alternativním looku proto k večeru zahrají kapely, jako jsou Midi Lidi, Nylon Jail nebo HiFi.
Dyzajn Market se koná už o víkendu.
Dyzajn Market se koná už o víkendu. | Foto: Dyzajn Market

Praha - Tradiční podzimní Dyzajn market je tu. Na dvou místech v centru Prahy se tento víkend uskuteční již dvacátá přehlídka nezávislých českých a slovenských designérů, tentokrát ale v o trochu větším měřítku. Na 330 tvůrců bude okupovat nejen Piazzetu Národního divadla, ale po návštěvnicky úspěšném Letňáku se opět přesune i k řece, na Střelecký ostrov.

Pořadatelé se snaží nalákat kromě moře oblečení, šperků a interiérových doplňků také na family friendly atmosféru, stánky s jídlem a koncerty pod širým nebem. Pražanům lačnícím po alternativním looku proto k večeru zahrají kapely, jako jsou Midi Lidi, Nylon Jail nebo HiFi.

Co se týče značek, mezi největší favority jedné z pořadatelek Alice Rossi patří barevná exploze YAXI TAXI, ekologičtí Kartoons, kteří vyrábí nábytek z kartonů, a Eggo, ruční výrobce kožených brašen. Patnáct designérů také vytvořilo speciálně pro podzimní Dyzajn Market limitovanou edici Dyzajn, která se bude prodávat jenom na místě.

Organizátoři se rozhodli vtisknout Dyzajn marketu pro tentokrát více festivalovou atmosféru. „Léto nám sice dává pomalu vale, ale to neznamená, že si nemůžete užít hudbu a skvělý design s přidanou hodnotou všudypřítomného šumu Vltavy," slibuje Tomáš Kopečný z Malostranské besedy, která má na starosti kulturní program na Střeleckém ostrově.

Podzimní Dyzajn market Festival startuje v sobotu v deset hodin ráno a potrvá až do nedělního večera.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy