Dyzajn market míří na Střelák, zahrají i Midi Lidi

Kultura Kultura
11. 9. 2014 15:45
Pražanům lačnícím po alternativním looku proto k večeru zahrají kapely, jako jsou Midi Lidi, Nylon Jail nebo HiFi.
Dyzajn Market se koná už o víkendu.
Dyzajn Market se koná už o víkendu. | Foto: Dyzajn Market

Praha - Tradiční podzimní Dyzajn market je tu. Na dvou místech v centru Prahy se tento víkend uskuteční již dvacátá přehlídka nezávislých českých a slovenských designérů, tentokrát ale v o trochu větším měřítku. Na 330 tvůrců bude okupovat nejen Piazzetu Národního divadla, ale po návštěvnicky úspěšném Letňáku se opět přesune i k řece, na Střelecký ostrov.

Pořadatelé se snaží nalákat kromě moře oblečení, šperků a interiérových doplňků také na family friendly atmosféru, stánky s jídlem a koncerty pod širým nebem. Pražanům lačnícím po alternativním looku proto k večeru zahrají kapely, jako jsou Midi Lidi, Nylon Jail nebo HiFi.

Co se týče značek, mezi největší favority jedné z pořadatelek Alice Rossi patří barevná exploze YAXI TAXI, ekologičtí Kartoons, kteří vyrábí nábytek z kartonů, a Eggo, ruční výrobce kožených brašen. Patnáct designérů také vytvořilo speciálně pro podzimní Dyzajn Market limitovanou edici Dyzajn, která se bude prodávat jenom na místě.

Organizátoři se rozhodli vtisknout Dyzajn marketu pro tentokrát více festivalovou atmosféru. „Léto nám sice dává pomalu vale, ale to neznamená, že si nemůžete užít hudbu a skvělý design s přidanou hodnotou všudypřítomného šumu Vltavy," slibuje Tomáš Kopečný z Malostranské besedy, která má na starosti kulturní program na Střeleckém ostrově.

Podzimní Dyzajn market Festival startuje v sobotu v deset hodin ráno a potrvá až do nedělního večera.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy