Trutnoff nabízí boj za Ukrajinu, Vinnetoua i bohoslužbu

ČTK ČTK
21. 8. 2015 10:30
Druhým dnem pokračuje festival Trutnoff, návštěvníci se mohou těšit třeba na ukrajinskou kapelu Kozak System, Dana Bártu nebo Čechomor.
Trutnoff 2014
Trutnoff 2014 | Foto: Anna Vedralová

Trutnov - V trutnovském areálu Na Bojišti pokračuje druhým dnem festival Trutnoff Open Air, který potrvá do 23. srpna. Jednou z hvězd dnešního programu bude ukrajinská skupina Kozak System a američtí New Found Glory.

Dále v pátek vystoupí Dan Bárta, Poletíme?, Wabi Daněk, Čechomor nebo Iva Bittová. Celkem se v letošním roce představí devět desítek interpretů. Součástí program tradičně bude bohoslužba.

Hlavní hvězdou letošního ročníku jsou britští The Prodigy, kteří celý program v neděli večer uzavřou. Poprvé ve své historii vydal festival na závěrečný den limitovanou edici jednodenních vstupenek.

Mezi koncerty, které vybočují z rockového zaměření přehlídky, patří například vystoupení cimbálovky Petra Mičky, operního pěvce Aleše Procházky nebo revivalu Louise Armstronga.

Festival také připravuje vzpomínku na filmového Vinnetoua, francouzského herce Pierra Brice, který zemřel letos v červnu. Brice dvakrát festival osobně navštívil.

Trutnoff 2015 je věnován svobodě Ukrajiny, náboženské snášenlivosti a obětem holokaustu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Manchester City získal z Valencie mladého Španěla Torrese

Manchester City získal z Valencie talentovaného španělského fotbalistu Ferána Torrese. Za dvacetiletého křídelního hráče zaplatil anglický vicemistr 23 milionů eur (600 milionů korun) a podepsal s ním pětiletou smlouvu.

Torres přichází do City jako náhrada za Němce Leroye Saného, jenž v červenci přestoupil do Bayernu Mnichov. Španělský mládežnický reprezentant hrál za A tým Valencie od 17 let a v minulé sezoně vstřelil v soutěžních zápasech šest gólů.

před 5 hodinami

Trump po měsících odmítání podpořil korespondenční hlasování ve volbách, postup doporučil lidem na Floridě

Ačkoliv americký prezident Donald Trump již několik měsíců bez patřičných důkazů varuje před možnými podvody, které by podle něj doprovázelo široké využívání možnosti hlasovat v nadcházejících prezidentských volbách poštou, dnes tento postup doporučil voličům na Floridě. Ta je přitom jedním z hlavních takzvaných bitevních států, kde se bude rozhodovat o tom, kdo bude od ledna na další čtyři roky šéfem Bílého domu, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Slovenský premiér žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta ve výši 33 tisíc eur

 Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu kvůli porušení stavebního zákona hrozí pokuta až 33.000 eur (přes 862.000 korun). Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Premiér svoje pochybení přiznal už minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy